Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Korna çalınmayan güne davetlisiniz

Şehirde yaşayıp da gürültüsüz bir günlük hayat yaşayabilmek imkansıza yakın. Hiçbirimiz gürültüye karşı da bağışıklık kazanmış değiliz, evrimimiz bu yönde tamamlanmadı,  hem ruhen hem de fiziksel olarak kaldırabildiğimiz ortalama bir sınır var. Bu sınırın üstüne çıkıldığı durumda zaten yasal yaptırımlar mevcut fakat daha da düşürmek ne kadar bilinçli olduğumuzla alakalı.

Otomobiller, şehrin gürültüsünün tek kaynağı olmasalar da azımsanmayacak bir role sahipler. “Gürültü”- Noise adlı tam da bu konuyu işleyen harika bir film izlemiştim. Tim Robbins’in başrolde olduğu filmde otomobil alarm seslerinin insanlık suçu olabileceğini yetkililere göstermeye çalışan ve bu yola herşeyiyle baş koyan bir adamın çabası anlatılıyordu. Eğer duyarlı ve bilinçli kulaklara sahipseniz mutlaka izleyin derim.

Daha sessiz bir şehirde yaşamak için kendi çabanız ve bilincinizle yapabilecekleriniz var. Yersiz korna çalmak trafikte en sinir bozucu 10 harekete ek kontenjandan girebilecek bir hareket. Elbette daha sessiz motorlara, hatta tamamen sessiz ve ne sesi çıkarsa diye tartışılan elektrik motorlara sahip araçlar tercih edilebilseydi şehrin ses ekosistemi önemli ölçüde değişebilirdi. Fakat buna biraz daha zaman var gibi gözüküyor.

Korna Calma Huzurumu Calma

Toyota, şehir gürültüsü konusunda inisiyatif alarak en azından bu yıl üniversite sınavlarının gerçekleştiği 15 Mart (bu Pazar), 13-14 Haziran ve 20-21 Haziran tarihlerinde korna çalınmaması için bir sosyal sorumluluk projesi başlattı. Marka, sanatçılar, sporcular, sivil toplum kuruluşları ve ilgili bakanlıklarla da işbirliği yaparak bu konudaki bilinçlendirmeyi arttırmayı hedefliyor. Üniversite giriş sınavlarının yapıldığı bugünleri Toyota “Kornasız Gün” ilan etmiş, fakat sistemdeki değişikliklerin hızına bakılınca bu tarihlerin gelecek yıl hangi gün olacaklarını veya olup olmayacaklarını söylemek mümkün olmayabilir.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar