Kafası güzel gençlere farkındalık kampanyası

Biz alkollü araç kullanımının önünü almaya çalışırken, Dünya’nın kimi ülkeleri sürüş sırasında herkesi tehdit eden diğer uyuşturucularla da mücadele ediyor. Bunu da sadece cezai yaptırımlarla değil, bilinçlendirmeye çalışarak yapıyorlar. Yeni Zelanda’da gençlerin büyük kısmının kafası marihuana dolayısıyla güzel ve ülkenin ulaşım bakanlığı, gençlere ulaşmanın yaratıcı bir yolunu bulmuş.

Gençlerin ilgisini konuya çekmek için bir ajansla anlaşılarak popüler sosyal medya Snapchat’te “Tinnyvision” adında bir hesap açılmış. Hesaptan gün boyu kafası güzel gençlerin hikayeleri yayınlanmaya başlanmış. Gençlerin giderek yavaşlayan refleksleri başta eğlenceli olsa da, direksiyon başına geçtiklerinde sonuçlar hem kendileri hem de çevreleri için daha acı oluyor.

Tabi reflekslerin yavaşlaması için illa uyuşturucu almış olmak gerekmiyor, yorgun, uykulu, halsiz ve hastayken de direksiyon başına geçmemek en doğrusu.

 

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar