Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği (İKOD) Türkiye’yi dolaşıyor

2009 yılında kurulmuş olan İKOD, aynı zamanda Türkiye’nin ikinci karma klasik otomobil kulübü. Amacı klasik otomobil sevgisini yaşatmak, klasik otomobilleri yeni nesillere sevdirmek olan derneğin üyeleri, Mobil 1 işbirliğiyle Türkiye’yi dolaşacaklar. Düzenlenen gezinin ilk ayağında klasik otomobilciler Mayıs ayında Ankara’da, Haziran ayında ise Afyon’da olacaklar.  Konvoya katılan klasik otomobillerinin hassas motorları, Mobil 1 yakıtlarıyla korunuyor ve performansları artırılıyor. Etkinlik boyunca sürücüleri bilinçlendirecek aktiviteler de düzenleniyor olacak. İstanbul Klasik Otomobilciler DerneğiMobil 1 ile yıllardır süren birlikteliğimiz var diyen İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği Genel Sekreteri İlker Tayalı, “Klasiklerimize gözümüz gibi bakıyoruz. Her bir parçasının orijinalliğini korumak bizim için çok önemli. Bu konuda geleneksel motor yağlarının ötesinde performans sunan Mobil 1’in aşınma önleme teknolojisine güveniyoruz. Ayrıca otomobillerimizin motorlarının randımanlı çalışmasını sağlayan yüksek teknolojiye sahip Mobil 1 ile hem yakıt ekonomisi de yapıyor hem de araçlarımızın motorlarını koruyup, çok daha uzun ömürlü olmasını sağlıyoruz” dedi.

Ankara Durağı

Mobil 1 logosunu taşıyan 35 klasik otomobil 11 Mayıs Cumartesi sabahı konvoy halinde İstanbul’dan yola çıktı ve aynı gün Armada AVM’de Ankaralılarla buluştu. Armada’da, Mobil 1 ekibi tarafından organize edilen etkinlikte, sergilenen klasik araçlar hem klasik otomobil severlere görsel bir şölen yaşattı, hem de radyo programcısı Cem Arslan’ın kendine has tarzıyla sunduğu yarışmada katılımcılara doğru motor yağı kullanımının otomobillerin performansına ve motorun uzun ömürlü olmasına yönelik yararlı bilgiler verildi. Sorulara doğru yanıt verenler ise Mobil 1’den çok özel hediyeler kazandılar. İKODEtkinliğe katılan Ankaralılar, Mobil 1 motor yağı kullanarak 1 milyon kilometre yapan taksinin motorunu da yakından inceleme fırsatı buldular.

Tarihi değer olarak gördüğü klasik otomobilleri gelecek kuşaklarla tanıştırabilmek adına, korumayı ve onları halkla buluşturmayı amaçlayan İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği üyeleri arasında yer alan Rasim Öztekin de seyahate katıldı.

IKOD üyeleri 12 Mayıs Pazar günü ise, gruba katılan AKOK (Ankara Klasik Otomobilciler Kulübü) üyeleri ile birlikte şehrin caddelerinde tur attıktan sonra, Anıtkabir’i ziyaret etti.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar