Dünyanın en pahalı karavanı Dubai’de satıldı

Dubai, polislerin süper otomobiller kullandığı, altın kaplama Lamborghini’lerin bulunduğu ve devletin trafik yoğunluğunu önleme projesinin fakirlerin otomobil kullanmasını yasaklamak olduğu tuhaf bir ülke.

karavan

Dünyanın en pahalı karavanının da Dubai’de satılmış olmasına doğrusu şaşırmadık.  12,2 metre uzunluğundaki dev RV EleMMent Palazzo tam 3 milyon dolara el değiştirdi.

Elemment palazzo

Tüm fotoğraflar için Fotogaleriye göz atın.

Araç dışardan pek bir şeye benzemese de, iç alanıyla şaşırtıyor. Şöminesi, teraslı bir kokteyl alanı, ve yerden ısıtmasıyla oldukça konforlu gözüküyor. Altın kaplama bölümler zaten bir Dubai standardı, daha aşağısını beklemek hata olur.

Konforlu bir daire kadar alana sahip karavan, saatte 150 km hız yapabiliyor. Aracın motor detayları ise bilinmiyor. Doğrusu dünyanın en pahalı otomobili Lykan Hypersport’un ve Supersport’un gezdiği sokaklara da dünyanın en pahalı karavanı yakışır.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar