Devlet Bahçeli de bir otomobil tutkunu

Kişisel hayatı hakkında çok az şey bilinen Devlet Bahçeli’nin bir klasik otomobil tutkunu olduğunu biliyor muydunuz?

2 Volvo, 2 Mercedes-Benz ve 1 Buick

“Klasik otomobile olan tutkum eskilerden gelmektedir. Ama inanın o kadar abartılacak bir şey yok. Hepsi iki külüstür Volvo, iki eski Mercedes, bir adet de 1987 model kırmızı bir Buick marka arabam var. Hafta sonları fırsat buldukça onlarla dolaşıyorum. 23 Nisan özel oturumuna da Cumhuriyet’in Kuruluş tarihi olan 06 DB 1923 plakalı 1982 model Mercedes’le gittim. Bu aracım dışında diğer klasik Mercedes’im de ise 06 DB 2023 plakası takılı. Birileri hazıra konup bizim 2023 projemize sahip çıktı. Baktık her şeyimiz kopyalanıyor, onu kaptırdık bunu kaptırmayalım diye plakayı üzerimize aldık.”

Otomobilde müzik dinlemek için tercih Apple

Seyahatlerini genellikle otomobille yaptığı için seyir sırasında da müzik dinlemekten hoşlandığını ve her tür müziği dinlediğini belirten Bahçeli, otomobilde müzik dinlemek için iPhone ve iPad kullanıyor.

8 köşeli anahtarlığın sırrı

Kullandığı Mercedes-Benz aracın kontak anahtarında sekiz köşeli enteresan bir anahtarlık var. Selçukluların temel sanatsal figürlerinden olan bu sembol sekiz ilkeyi temsil ediyor; Sabır, şükür, sadakat, merhamet, doğruluk, sır tutma, acizliğini bilmek ve cömertlik.

23 yayınlanmış kitabı olan, yüzük tasarımlarını kendisi yapan lider hakkında bilinmeyenler için Bilgeoğuz yayınlarından çıkan ve Oğuzhan Cengiz’in kaleme aldığı “Türkmen Beyi Devlet Bahçeli” kitabına göz atabilirsiniz.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar