Çamurlu yollar için bir Lamborghini

Bu hafta bir müzayedede sıradışı bir araç satışa çıktı. Süper nadir bulunmasının yanısıra çok da enteresan bir araç olan Lamborghini LM002 bir klasik sayılmaz sadece 1989 model.

Lamborghini LM002

Lamborghini LM002

LM002, Lamborghini’nin Amerikan ordusuna satmak için hazırladığı bir dört çeker. Amerikan Hükümeti farklı bir tasarıma karar verse de, Lamborghini zaten bir miktar üretmiş olduğu için az sayıda bir alım da gerçekleşmiş.

lamborghini3

Böyle göründüğüne bakmayın, o hala bir Lamborghini. 5,2 litrelik V12  motoru 444 beygir gücünde.  5 aşamalı manuel şanzımanı ve Pirelli’nin bu araca özel ürettiği “Scorpion” lastikleriyle nevi şahsına münhasır bir araç LM002.

Lamborghini'nin ne kadar tutarlı bir tarz anlayışı olduğu 1989'daki iç alandan bile  görülebiliyor

Lamborghini’nin ne kadar tutarlı bir tarz anlayışı olduğu 1989’daki iç alandan bile görülebiliyor

Sadece 301 adet üretilmiş olan bu sıradışı Lamborghini’lerin tamamı koleksiyonerlerin garajlarında. 30 bin kilometredeki aracın 175 bin ila 225 bin dolar arası alıcı bulması bekleniyor.

Belki gelecekte Lamborghini’nin akıllı telefonu Tauri 88 de bir gün böyle tuhaf bir ürün olarak müzayedelerde yerini alır.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar