Audi'nin TDI motoru 25 yaşında

Audi, 1989 yılında ilk kez TDI motor kullanımına başladı. 1989 yılından beri 7.5 milyon modelde kullanılan Audi’nin TDI motoru 25 yaşında.

Otomotiv dünyasına girdiği anda çevreye duyarlılık ve verimlilik ile ön plana çıkan TDI motorları, ilk kez 1989 yılında Audi’nin 100 modelinde kullanıldı. 2,5 lt TDI motoru 25 yıl içerinde geliştirilerek değişim geçirdi. Her gelişmede performansı artarken yakıt tüketimi azalan Audi’nin TDI motorları 25 yıl öncesine göre %98 daha az karbon emisyonuna sahip durumda.

Ayrıca Audi’nin TDI motor teknolojisi sadece seri üretim araçlarda değil, yarış pistlerinde de kullanılıyor. Dünyanın en zorlu yarışı olan Le Mans 24 Hours’da, Audi’nin TDI motorlu yarış arabaları 2005-2014 yılları arasında 8 kez zafer kazandı.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar