Audi City İstinye Park’ta açıldı

Audi, occulus rift gözlüğü ile aslında kullanıcı deneyimi tarafta dijitale çok önem verdiğini göstermişti. Markanın olağanüstü teknolojilerle donatılmış dijital showroom’u “Audi City”, Londra, Pekin ve Berlin’den sonra İstanbul’da bugün açıldı. İstinye Park’ta bulunan bu etkileyici showroom’u mutlaka ziyaret etmenizi ve bu deneyimi tatmanızı öneririz.

Audi City ile sanal gerçek bir showroom

Audi City İstinye Park Avm İstanbul

Audi City, İstinye Park AVM – İstanbul

Küçük bir alanda sınırsız sayıda Audi konfigürasyonu yaparak, tam hayal ettiğiniz aracı seçtiğiniz renk, döşeme, motor ve tüm spesifikasyonlarıyla adeta araç oradaymış gibi dijital olarak deneyimleyebiliyorsunuz.

Audi City ipad konfigüratör

İstinye Park Audi City’de Audi’nizi iPad’den oluşturuyorsunuz

İstinye Park’taki showroom’da 3 büyük ekran ve bir private lounge var. Açılışta sergide yalnızca bir tane RS6 Quattro vardı. Alana 2. bir aracın sığması mümkün gözükmüyor. Zaten tüm araçlar dijital olarak konfigüre edilebiliyor.

3 dijital dev ekranda farklı bir Audi deneyimi

3 dijital dev ekranda farklı bir Audi deneyimi

Duvardan duvara ekranlar, ipad üzerinden basit bir slide hareketiyle yönetebildiğiniz özellikleri aracı aylarca beklemeden anında karşınızda görebiliyorsunuz hatta motorun sesini duyabiliyorsunuz ki bu showroom anlayışında gerçek bir devrim.

Ayrıca özel müşteri lounge’larında bölünmeden aracınızı oluşturabiliyorsunuz. Audi City’de nasıl bir deneyimin sizi beklediğini Audi’nin hazırladığı videodan net görebilirsiniz:

Bir alışveriş merkezlerinde ilk showroom açan otomobil markası Tesla olmuştu. BMW’nin de Brüksel’de ve Paris’te benzer showroom’ları var. Hatta Mercedes’in de benzer konseptli mağazaları bulunuyor fakat hiçbiri Audi’nin dijital showroom’undaki deneyimi sunmuyor. Audi, müşterilerinin keyifleri yerindeyken, alışveriş niyeti içindeyken ve eşleri ve çocuklarıyla birlikteyken oldukları yere gitmeyi makul bulmuş olacak ki İstinye Park’ta bu teknoloji harikası showroom’u açtı.

Otomobil alıcılarının görüp dokunmadan bir otomobil siparişi verip vermeyeceklerini bu showroom’un performansı gösterecek. Avrupa’daki dijital showroom’larda 14 bin ziyaretçiden 2 bin kadarının lead’e dönüştüğünü öğreniyoruz Audi A.G Avrupa Satışlarından Sorumlu Direktör Dominique Boesch’tan.

İstinye Park AVM’yi günde 50 bin, haftasonları ve tatillerde 100 bin kişinin ziyaret ettiği biliniyor. Audi bu çok özel showroom’unda 7 gün 11 kişilik bir ekiple hizmet verecek.

Ama Audi’nin bu dijital showroom’ları açmaktaki asıl amacı satış yapmaktan çok sınırsız bir deneyimi çok küçük bir alanda olağanüstü bir şekilde sunmak ve kullanıcısını bilgilendirmek. 3 boyutlu sanal Occulus Rift  deneyiminin de Audi City’de orta vadede gözükmesi bekleniyor.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar