Aşk Böcekleri: Çok Özel Vosvos'lar Sergisi

Dünya’nın en yeni ve en büyük otomobil müzelerinden biri olan LeMay’de Corvette’ler çok özel Vosvos’lara yer açmak için rafa kaldırıldılar.

vosvos

2012’de açılan müzede 350 otomobil sergilenebiliyor. Müzedeki otomobiller, dönüşümlü olarak koleksiyonerlerden, kurumlardan, 90’ların ortalarında 3.500’den fazla otomobili toplayarak Guiness rekorlar kitabına giren LeMay Koleksiyonundan sağlanıyor.

klasik volkswagen

 

Müzenin “VeeDub – Bohem Güzellikler” adını taşıyan yeni sergisinde, çok nadir bulunan ilk Vosvosların da aralarında bulunduğu 25 çok özel Volkswagen modeli var.

Volkswagen Amerika da, sergiye toplam 400 bin dolar değerindeki üç model göndermiş. Bilinen en eski sekizinci Vosvos olan, 1943 model ve tamamen yenilenmiş bir KfD-Wagen, Meksika’da üretilmiş bir düğün arabası ve bir tip 2 panelvan.

volkswagen panelvan

Sergideki diğer otomobillerin de kendilerine özgü bir hikayeleri var. “Herbie- Aşk Böceği” filminin hayranı olan 6 yaşındaki oğullarının da etkisiyle 1963 model bir vosvos alan bir aile, kendi Herbie’lerini yaratmak istemiş. Baba-oğul yaptıkları tamirler ve modifikasyonlarla filmdeki otomobilin tıpkısını yaratmayı başarmışlar.

Bir başka çift, 1978 model üstü açık bir Karman Super Beetle’ı, 1983’te evlenmeden hemen önce almışlar. Asker çift, yıllar boyunca tüm görev yerlerine bu araçla giderek dünyanın yolunu yapmışlar. “O artık aileden biri oldu” diyen çift, aracı 2002’de tamamen yenilemişler ve sergiye getirmişler.

vosvos müzesi

VeeDub- Bohem Güzellikler sergisi, Amerika’nın otomobil müzesi LeMay ‘da  Dünya’nın en ilginç Vosvoslarını sergilemeye devam ediyor. Devam eden diğer sergileri müzenin resmi sitesinden inceleyebilirsiniz.

Tasit.com’daki Vosvos ilanlarını buradan inceleyebilirsiniz.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar