Araba kullanmayı babasından öğrenenlerin çok iyi bildiği 13 çileli durum

Araba kullanmayı babasından öğrenen herkes çılgın anılara sahiptir. O sakin adam gider, arabası için ayrı, sizin için ayrı, kendi için ayrı endişelenen gergin bir adam gelir yerine. İşte babasıyla araba öğrenenlerin iyi bildiği 13 çileli gerçek:

1.Babalarımızın arabaları kıymetlidir. Gözü gibi baktığı arabayı yaşı kaç olursa olsun, sizin gibi bir acemiye verirken adam zaten gergindir.

2.Yine de iyi niyetlerle başlanır. Ne salaklar kullanıyor, sen mi kullanamayacaksın?

3.Bir gazla binersiniz, fakat araba düz vitesse kaldırmak meseledir..

4.Start stop, start stop.. Sabırlar sınanır

5.Kendisi zamanında araba kullanmayı saniyede öğrendiğini düşündüğü için hiçbir şekilde sizi anlayamaz, gerer.

6.Nihayet aracı yürütebildiyseniz, sürekli sakin ol panik yapma der, en ufak hareketinizde en çok paniği kendi yapar.

7.Heyecan yükseldikçe tekrarlar sıklaşır. Yavaş, yavaş, yavaş, yavaş, yavaş, yavaş, yavaş, yavaş, yavaş, yavaş kızım! Frene bas, fren frenn!

8.Zaten ortada olan ve zaten gördüğünüz durumu mutlaka söyler: Bak sağdan araba geliyor. Önceki araba dönecek işaret verdi yavaşla.

9.Sol el daima el frenindeyken size duyulan güven göz yaşartır, sinir bozar, tansiyonu yükseltir.

10.Sürekli tekrarlar:  Işıklarda beklerken boşa al. Bekle. Çalıştır. Bire tak. Gaz ver. İkiye tak. Bir gözün sürekli aynada olsun. Tamam sağa sinyal ver. Güzel, yavaşça dön, yavaşla. Dur.dur.dur.durdurdurur!!!

11.Panikten bildiklerinizi de unutur, hata yapmaya başlarsınız. Eller terler, araba stop eder

12.Ani frende azar, vites geçişlerinde motoru zorlarsanız küfür gelebilir. Her an sebepsiz yere direksiyona el atılabilir.

13.Bağırmak, kavga etmek, arabayı her kaldırışta kasılıp stop ettirmek, sinirlenmek, ağlamak derken karşılıklı bağırırken bulursunuz

Bağrış çağrış arabadan inseniz de sonunda iyi bir sürücü olduğunuzda sizinle en çok o gurur duyar.

Bonus: Canını kurtar yavrum

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar