Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Toyota mucize modeline özel showroom açtı

Otomobilde alternatif enerjiler konusunda en yenilikçi markalardan olan Toyota, kısa süre önce tanıttığı egzosundan sadece su çıkan mucize otomobili “Mirai” için sadece modele özel bir showroom açtı.

İlk kez 2013 Tokyo Fuarı’nda FCV konsept olarak tanıtılan ve “Gelecek” anlamına gelen “Mirai”, ilk seri üretim hidrojenli otomobil. Toyota Başkanı’nın bizzat tanıttığı şu video araca neden mucize dediğimizi de açıklar nitelikte:

Performans anlamında içten yanmalı motorlu otomobillerden beklediğiniz herşeyi fazlasıyla karşılayan Mirai için bu özel showroom’da test sürüşleri de yapılabiliyor. Hidrojen yakıt hücresi (FCV- Fuel Cell Vehicle) teknolojisiyle çalışan alternatif araç Mirai’nin showroom’unda bu konuda insanları bilgilendirecek ve bu teknolojinin geleceğini de aktaran videolar da gösteriliyor. Mirai, bu yıl Ocak ayı sonunda 1.500 adetlik satış başarısı yakalamıştı.

Mirai’nin yakıt dolum süresi 3 dakika ve sürüş sırasında egzosundan sadece su buharı çıkarıyor. Sözde değil özde çevre dostu bir araç olan Mirai, 2017’de Avrupa ülkelerinde de satışa çıkmaya hazırlanıyor.

Mirai’nin lansmanını izleyin:

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar