Toyota güneş enerjisiyle motor üretecek

Toyota’nın Kuzey Galler’de bulunan fabrikası temiz enerji kullanımını arttırmak için yenilendi. Toyota fabrikaya, üretim için gerekli olan enerjinin %10’unu karşılamak için 13 bin güneş paneli yaptırdı. Güneş panellerinin bir yılda üreteceği 3 milyon 475 bin kWh enerji, 22.500 aracın motorunu üretmek için gerekli olan enerji miktarına eşdeğer. Bunun yanı sıra Toyota’nın Galler’deki fabrikası yılda ortalama 1.800 ton CO2 emisyonu tasarruf etme potansiyeline sahip olacak.

Toyota’nın Avensis ve Auris modelleri için benzinli ve hibrid motorları üreten Kuzey Galler’de bulunan Deeside Fabrikası’ndaki 8 futbol sahası büyüklüğündeki güneş panellerinin kurulumu 3 ayda tamamlandı ve 1 milyar pound harcandı. Toyota’nın İngiltere’deki Derbyshire fabrikasından sonra güneş enerjisinden yararlanan Kuzey Galler’deki Deeside Fabrikası da, üretimde çevreciliğe önem veriyor.

Toyota, İngiltere’deki tesislerinde olduğu gibi, dünyadaki tüm üretim tesislerinde atıkları azaltarak, doğal kaynakların verimli kullanımını sağlamak ve kirliliğin önüne geçmeyi amaçlıyor.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar