Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Toyota 6 Milyon’dan Fazla Hibrid Sattı

Hibrit teknolojisini geliştiren ve dünyaya sunan Toyota, çevreci yeni teknolojilerin öncü markası olmaya devam ediyor. Toyota, hibrid otomobiller ile 41 milyon ton daha az karbondioksit salımı ve Türkiye’nin yaklaşık son 7 yıllık benzin tüketimine eşdeğer 15 milyon ton benzintasarrufu sağladı. Bu da İstanbul’un yüzölçümünün 25 katına denk gelen 133.000 km2 lik ağaçlandırma alanı kadar küresel ısınmaya karşı bir önlem almak anlamına geliyor.

İlk hibrid otomobilini 1997 yılında satışa sunan Toyota, 80 ülkede 24 farklı modelin hibrid versiyonunu satışa sunuyor. Bu modellere gelecek 2 yıl içinde 15 yeni hibrid otomobil daha eklenecek. Sadece 2013 yılında satılan hibrid sayısı 1 milyon 279 bin.

Toyota, cesurca bir adımla yakıt hücreli teknolojilere yatırım yapacağını da açıklayarak tüm otomotiv endüstrisinde dikkati bu konuya çekmişti.

Toyota kısa ve orta vadede çözümün elektrikli hibrid araçlarda olduğuna inanıyor. Bu başarıdan elde edilen güçle markanın hedefi 2020’li yıllara doğru her modelin hibrid versiyonunu geliştirmek olarak açıklandı.

 

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar