Sürücüsüz uçan otomobilin muhteşem videosu

Bir sabah aracınızı her zamanki park yerinden alıp, İstanbul trafiğinde saatte 320 km hızlara çıkarak on dakikada işyerinizde olabildiğinizi bir düşünün. İşte uçan otomobiller üzerinde çalışan Terrafugia, tam olarak bunu gerçekleştirmeye hazırlanıyor.

Uçan otomobil havada

Havacılık firması ilk modeli “Terrafugia Transition”‘ın ardından ikinci modeli hem havada hem otoyolda gidebilen sürücüsüz ve hibrid uçan otomobil TF-X’in ilk görüntülerini yayınladı.

Uçan otomobil TF-X, modern otomobillerden daha güvenli bir sürüş sunma iddiasında. Hava trafiğinden ve kötü hava şartlarından otomatik olarak kaçınabilen TF-X’te acil inişler için bir paraşüt  ve otomatik iniş pilotu da var.

Manuel veya otomatik olarak kullanılabilecek sürücüsüz uçan otomobil, herhangi bir sürücünün kolayca kullanabileceği basitlikte planlanıyor.

Uygun bir fiyatla piyasaya sunulacağı belirtilen uçan otomobilin bir önceki versiyonunun fiyatı 279 bin dolar olarak açıklanmıştı.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar