Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Saab'dan Beklenen Yerli Otomobil Açıklaması Geldi

İlk yerli otomobili Türkiye ile birlikte üreten Saab CEO’su proje hakkında bilgi verdi. Geçtiğimiz günlerde görücüye çıkan yerli otomobiller Cadillac BLS benzerlikleri ile eleştirilere neden olmuştu. Yerli otomobiller hakkındaki soruları Saab CEO’su Mattias Bergman yanıtladı.

yerli otomobil

“Yerli Otoda tasarım çalışmaları sürüyor”

Hatırlarsanız Saab, 2013 sonunda elektrikli otomobil hedefiyle yeniden üretime başlamış ve 2014 Nisan ayında da elektrikli otomobili Saab 9-3 Sedanı üretmişti.

Saab CEO’su Mattias Bergman açıklamasında; ” Türk hükümetiyle bir anlaşma imzaladık. Türk araştırma kurumu TUBITAK ile Türkiye’nin gururu olacak yerli otomobil projesinde birlikte çalışıyoruz.” dedi. Bergman, yerli otomobillerin dizaynı hakkında ise; ”Bizim mühendislik ekibimiz ve TUBITAK aracın dizaynı konusunda ortak bir çalışma yürütüyor. Ayrıca Türkiye’deki diğer partnerlerimiz de dizaynın geliştirilmesinde bize katkı sağlıyor, bu anlamda çok sıkı çalışıyoruz.” sözlerini kaydetti.

Saab CEO'su Mattias Bergman

“Bilgiyi, parçaları ve üretim sistemini biz sağlıyoruz”

Saab CEO’su Bergman; bilgiyi, parçaları ve üretim sisteminin Saab tarafından karşılandığını bunun yanında Türkiye’deki fabrika sahiplerine ve Türk mühendislere de Saab tarafından eğitim verildiğini vurguladı. Bunun haricinde Saab, TÜBITAK laboratuvarlarında Türk mühendisleriyle de ortak çalışmalar yürüttüğünü de belirtti.

Saab 9-3

SAAB ve Yerli Otomobil

Saab 1945 yılında İSveç’de kuruldu. 2000 yılında ise Amerikan General Motors (GM) tarafından satın alındı. Aynı yıl GM Saab’ı Hollandalı spor otomobil üreticisi Spkyker‘e sattı. 2011 yılında iflas ettiğini açıklayan Saab, 2012 yılında Çinli National Electric Vehicle Sweden tarafından 460 milyon dolara satın alındı. Saab 2014 yılında 9-3 model adını verdiği elektrikli otomobil prototipleri geliştirdikten sonra iflas desteği istedi.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar