Polis, Google'a Trafik Cezası Kesemedi

Google’nin kendi ürettiği sürücüsüz otomobiliGoogle Car trafik cezası yazılmadan yoluna devam etti. ABD’nin Kaliforniya eyaletinde test sürüşü sırasında trafik polisi çevirmesine yakalanan sürücüsüz otomobilin suçu çok yavaş gitmekti.

Google Car

Çok Yavaş Gitti Trafik Polisinin Dikkatini Çekti

Yaklaşık 2 milyon km test sürüşü yapan Google sürücüsüz araç, test aşamasından olduğundan dolayı en fazla 40 km/s hız yapabiliyor. Trafik polisinin dikkatini çeken bu yavaş otomobil sürücüsünün uyarılması için durduruldu. Aracın Google sürücüsüz otomobil olduğunu bilmediğini söyleyen trafik polisi araçta bulunan yolcu konumundaki Google teknisyenine bir kaç soru sorduktan sonra aracı bıraktı.

Google trafik cezası

Google Açıklaması; “Hiç Trafik Cezası Yemedik”

Google yaptığı açıklamada olayı tiye aldı; “Çok yavaş sürmek mi? Eminiz insanlar bu nedenden dolayı polisler tarafından bu kadar sık durdurulmuyordur”. İnsanların ilgilerine alışkın olduklarını söyleyen Google; sürücüsüz aracımız insanların sürüşlerini beğenmese de gelen taleplere cevap vermek konusunda hassas, açıklamasını yaptı.

Google Car

Google Car Bugüne Kadar 11 Kaza Yaptı

Bugüne kadar 11 trafik kazasına karışan Google sürücüsüz otomobil hakkında Google; sürücüsüz otomobilleri sizden daha iyi araç kullanıyor, açıklamasını yaptı. Bu 11 kazanın 7 sinde Google sürücüsüz aracına arkadan çarpıldı. Trafik kazalarının %90’ının insan hatasından kaynaklandığını düşünürsek makul bir açıklama.

 

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar