Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Otomobillerinden vazgeçen şehirliler, festival düzenliyor

Otobanı icat etmiş bir ülke bile elektrikli otomobiller, düşük emisyon, araç paylaşımını yücelten bir Eko-Mobilite Festivali düzenliyorsa, konu düşündüğünüzden çok hızlı ilerliyor demektir. Otomobilleri şehir hayatından tamamen çıkarmayı planlayan Hamburg’dan sonra, Berlin de 4 hafta boyunca otomobillerin kullanılmayacağı bir etkinlik düzenliyor.

Eko-Mobilite Festivali olarak adlandırılan etkinlikte, 20.000 mahalle sakini otomobillerinden vazgeçip, ulaşımlarını elektrikli araç paylaşımı, tramvay veya elektrikli bisikletlerle sağlayacak.

Festivalin çıkışı, Almanya’da “Fişi çektik” adı verilen fakat reddedilen bir proje ile başlamış. Reddedilmiş olmasına rağmen vazgeçmeyenler sayesinde de hayata geçirilebilmiş.  Berlin, bu festivalin yapıldığı ikinci şehir olacak. Geçen yıl Güney Kore’de de belli bir bölgede bildiğimiz anlamdaki otomobilleri yasaklamıştı.

2015 yılının Mayıs ayında yapılacak Eko-Mobilite Festivali’nde, mahalle sakinlerinin otomobilleri festival alanı dışındaki korumalı otoparkta tutulacak. Böylece yollarda oyun alanları, kafeler ve tiyatrolar için yer açılabilecek. Festivalin tüm programı ve etkinlikleri merak ettiyseniz şuradan görebilirsiniz.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar