Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Güneş enerjisiyle çalışan yerli ARIBA 6 İstanbul’dan Ankara’ya ilk yolculuğunu yaptı

İTÜ Güneş Arabası Ekibi tarafından tamamen güneş enerjisiyle çalışan bir otomobil üretildi. EkoRE sponsorluğunda geliştirilen elektrikli araç ARIBA 6, ilk şehirlerarası yolculuğunu İstanbul Ankara arasında gerçekleştirdi. Kullandığı bütün gücü Güneş’ten alan ARIBA 6, önümüzdeki aylarda Avustralya’da katılacağı World Solar Challenge 2013’e hazırlanıyor.

19 Ağustos 2013 Pazartesi günü İstanbul’da İTÜ Maslak Kampüsü’nden yola çıkan ARIBA Ankara’ya ulaştı. Bu yolculuğun maliyeti ise sadece 2 TL oldu.Güneş enerjisiGüneş enerjisiyle çalışan ARIBA’ya sponsorluk desteği veren yenilebilir enerji firması EkoRE CEO’su Serhan Süzer “Solar elektrikli araçlar günümüzde daha yeni yeni sektör haline gelmeye başladı. Bu konuda hali hazırda kat edilmesi gereken daha çok yol var. Batarya sistemi, solar hücrelerin gelişimi, elektrik devreleri, motor, malzeme gibi daha birçok konuda sürekli gelişme kaydedilecektir. Bu gelişim sadece kara taşıtlarında değil aynı zamanda deniz ve hava taşıtlarında da gerçekleşecektir. Gelecekte güneşten maksimum oranda faydalanan batarya sistemiyle, fosil yakıtlı araçların maksimum gidebileceği mesafenin çok üzerine çıkabilen ve karbon salınımı sıfır olan araçları görmemiz mümkün olacak. Ancak bu alanda hızlı gelişim sağlanabilmesi için Ar-Ge çalışmaları büyük önem taşıyor. Özel sektör ve Ar-Ge kuruluşlarının ötesinde üniversitelerin yaptığı çalışmalar son derece değerli. Bu nedenle İTÜ Güneş Arabası Ekibi’nin gerçekleştirdiği çalışmanın büyük bir öneme sahip olduğuna inanıyorum.” dedi.itüTÜBİTAK Formula-G 2012 Yarışları’nda 2 ödül birden kazanan ekip, şimdi de oldukça iddialı olarak katılacağı ve Avustralya’da düzenlenecek olan World Solar Challenge 2013 yarışına EkoRE sponsorluğunda hazırlanıyor.Eko Yenilenebilir Enerjiler A.Ş. (EkoRE), mühendislik, tedarik ve inşaat ekibi ile dünya çapında müşterilerine küçük ölçekli ev sistemlerinden büyük ölçekli santrallere kadar geniş bir yelpazede yenilikçi, güvenilir ve yenilenebilir enerji çözümleri sunuyor.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar