Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

En yeşil markalarda ilk 4 otomotivden çıktı, en çevreci marka: Ford

Ford, Toyota, Honda ve Nissan Dünya’nın 50 yeşil markası arasında en yüksek sıralamayı alan ilk 4 marka oldular.

Ford, tüm çalışanlarıyla sürdürülebilirlik politikaları yürütüyor.

Ford, tüm çalışanlarıyla sürdürülebilirlik politikaları yürütüyor.

Bir “yeşil” marka sıralamasında otomotiv üreticilerinin yer alması, bundan çok değil 10 sene önce belki hiç beklemeyeceğimiz bir gelişmeydi. Şimdi ise özellikle elektrikli ve hibrid otomobillere olan ilgi ve emisyon kısıtlamaları üreticileri daha çevreci otomobiller üretmeye yöneltiyor.

Ford, daha az su/enerji/emisyon a yönelik çalışanlarıyla birlikte yürüttüğü politikalar, atık geri dönüşümüne verdiği önem ve ödüller alan yeni ve doğayı koruyan motorları ile sıralamada bu anlamda çok değerli bir rakip olan Toyota’yı geride bırakmasına neden olmuş. Toyota da hem geridönüşüm ve atık yönetimi faaliyetleri ile hem de her zaman daha verimli olabilmek adına teknolojide öncülük etmesiyle geride bırakması gerçekten zor bir rakip.

Otomotiv, teknoloji ve elektronik başı çekiyor..

4 otomobil üreticisini Panasonic, Nokia ve Sony gibi elektronik markaları takip ediyor. Adidas, Danone ve Dell ilk 10’a girmeyi başaran diğer “yeşil” markalardan. Genel olarak da sıralamada yeşil markaların çoğunluğu teknoloji, elektronik ve otomotiv sektöründen.

En Yeşil Uluslararası Markalar sıralaması, Deloitte’un dünyanın önde gelen çokuluslu markalarının çevresel performanslarının ve bunların tüketici gözündeki algılarını incelediği bir araştırmaya dayanıyor. Çalışma 10 büyük ekonomide 10 bin katılımcı ile yapılan birebir görüşmeler sonucu oluşturulmuş.

Gerçekte çevre bilinci adına yapılanların farkında mıyız?

Bir kurumsal firmanın çevre bilinci ve bu alandaki faaliyetleri ile, müşterilerinin bu faaliyetlerin gerçekten farkında olmaları arasındaki boşluk marka değeri yaratmakta hayati önem taşıyor diyor sıralamayı gerçekleştiren Interbrand yetkilileri ve ekliyor, “Müşteriler yanlış yönlendirildiklerini düşündükleri anda markalar sürecin devamından olumsuz etkileniyorlar. “

Yeşil ve çevreci sandığınız markalar gerçekten çevreyi umursuyor mu?

Sandığımızdan daha çevreci olan markalar, yani çevresel faaliyetlerini yeteri kadar kullanıcılarıyla paylaşamayanlar Nokia  ve Cisco olurken, çok daha çevreci sanılırken bu konuda daha rahat davranan markalar ise McDonalds ve Coca Cola olmuşlar.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar