Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Elektrikli Otomobiller İçin Yeni Bir Enerji Kaynağı

Elektrikli otomobillerin en büyük problemlerinin başında bataryanın ağırlığı geliyor. Aracın tüm gövdesinin pil olarak çalışacağı günler sandığımızdan da yakın olabilir.

Avrupa Birliği Araştırma Projesi’nin bir parçası olan ve Imperial College London’ın liderliğindeki akademik bir projede, tam 3.5 yıldır günümüzün hibrid ve elektrikli otomobillerindeki geniş boyutlu, fazla ağır ve yüksek maliyetli enerji sistemlerinin geliştirilmesi için uygun bir çözüm aranıyor.

Sekiz büyük katılımcı tarafından geliştirilen projenin en ilginç tarafı, Volvo’nun katılan tek otomobil üreticisi olması. Projenin amacı güç ve performans için gerekli etkin kapasiteyi de koruyarak daha etkin pil sistemleri hazırlamak. Araştırma projesi S80 deneysel otomobilin gövde panelleri üstünde gerçeğe dönüştü. alternatif enerjiGeleneksel Pillere Son

Çok gelişmiş nano-materyaller ve süper kapasitörler oluşturabilmek için karbon lifler ve polimer reçine kombinasyonu kullanılmış. Karbon liflerle güçlendirilmiş yeni piller; kapı panelleri, bagaj kapağı ve çamurluklar gibi otomobilin genel yapısına uyacak şekilde kalıplandırılarak yerden kazanılmış. Özel bir şekilde fırınlanan malzemeler, enerji depolamak ve şarj edebilmek için klasik gövde panellerinin yerini alarak, aracın bütününü çevrelemiş.

Yeni materyal, otomobildeki fren enerjisi geri kazanım sisteminden ya da elektrik şebekesinden şarj edilebiliyor. Daha sonra da otomobilde şarjı azalmış ya da bitmiş tüm elektrik motorlarına enerji aktarımında bulunabiliyor.

Bu yeni devrimsel buluş gösteriyor ki, yeni kaynak, geleneksel pillerden sadece daha hızlı şarj olma ve depolama anlamındaki üstünlüğü ile değil, güç ve esneklik anlamında da fark yaratıyor.volvoŞimdiye kadarki sonuçlar

Elektrikli bir otomobilin var olan bileşenlerinin tamamen yeni materyal ile değiştirilmesinin toplam ağırlığı yüzde 15’ten fazla oranda azaltacağı düşünülüyor. Bu sadece uygun maliyetli değil aynı zamanda çevreye etkisi üzerindeki iyileştirmeler sağlayacak bir seçenek.

Volvo Car Group test ve geliştirme aşamaları için iki bileşen yaratarak teknolojiyi değerlendirmiş durumda. Bunlar, Volvo S80 dahilinde test edilen bir bagaj kapağı ve plenum kutusu.

Bagaj kapağı, elektrikle çalışan işlevsel bir depolama bileşeni ve günümüz otomobillerinde görülen standart pillerin yerini alma potansiyeline sahip. Standart bir bagaj kapağından daha hafif ki, bu da hem hacim hem de ağırlıktan tasarruf edilmesini sağlıyor.

Yeni plenum, aynı zamanda hem otomobili önden stabilize eden güçlü bir yapısal parça olan kule gergisinin hem de start/stop bataryasının yerini alabileceğini gösteriyor. Bu ağırlık açısından yüzde 50’nin üzerinde tasarruf sağlıyor ve otomobilin 12 Volt sistemine enerji sağlayacak kadar güçlü.

Volvo Yarının Çözümlerini Araştırıyor

Elektrikli otomobiller, Volvo Car Group’un gelecekteki ürün portföyünde önemli bir rol oynayacak. Şirket, yarının otomobilleri için yenilikçi ve gelişmiş teknik çözümler bulmak ve geliştirmek için çalışmalarına devam ediyor.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar