Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Egzosundan Sadece Su Çıkan Otomobiller: Yakıt Hücreli Araçlar

Toyota, yeni teknolojileri denemekten korkmayan, bu konularda risk de alabilen bir marka. Seri üretimi yapılan ilk hibrid otomobil olan Prius’un yaratıcısı, Tokyo’daki fuarda, 2015 civarında satışa sunacağı hidrojen yakıt hücreli parlak mavi sedanı tanıttı.

Yüksek maliyetler ve yeterli altyapının olmayışı gibi nedenlerden sürekli ertelenen bu çevreci teknolojilerde birkaç test aracı olsa da, Toyota, Honda ve Hyundai herkesin kullanımına açık ilk hidrojenli otomobillerin üreticileri olacaklar.

Bu alana özellikle Toyota’nın giriyor olması oldukça önemli çünkü Prius ilk tanıtıldığında da şüpheyle karşılanmıştı fakat kısa süre içinde ünlü oyuncuların ve internet milyonerlerinin gözdesi haline geldi. Prius’la yakaladığı başarının aynısını Toyota yakıt hücreli otomobillerde de yakalaması mümkün. Dünyanın en çok satan otomobil markası olan Toyota’nın yakıt hücreli otomobil teknolojilerine yönelmesi,  gereken altyapıların da oluşmasını hızlandırabilir.

Yakıt hücreli otomobiller, tamamen elektrikli otomobillere ilginç bir alternatif oluşturabilir. Elektrikli otomobiller özellikle menzil  ve altyapı sorunları yaşarken satınalma bedeli olarak da bataryalardan ötürü oldukça pahalılar. 2013 yılı Eylül ayına kadar Amerika’da 78 bin elektrikli otomobil satılırken, 423 bin hibrid araç satışı gerçekleşmiş. Yakıt hücreli araçların ise 2015 yılında 1000 adet civarında satılması bekleniyor.

Toyota yakıt hücreli aracını ilk olarak emisyon kısıtlarının en katı olduğu İskandinavya bölgesinde satışa sunacak. Tahminlere göre Toyota’nın yeni yakıt hücreli otmobili tek hidrojen tankıyla 500 km yol yapabilecek.

Aynı fuarda başka bir japon üretici olan Nissan,  elektrikli BladeGlider Konsept otomobilini sergiliyor. Oldukça enteresan bir otomobil olan BladeGlider’ı yakından incelemek için tıklayın.

 

 

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar