Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Doğayla uyumlu bir toplum için Toyota neler planlıyor?

Bugün Dünya Çevre Günü. Otomobil markaları arasında çevreye en duyarlı markalar deyince aklıma ilk gelen marka her zaman Toyota olmuştur.

Çevreci teknolojilerde otomotive öncülük eden Toyota, hem otomobil üretirken hem de sosyal sorumluluk projeleriyle doğayla uyum içinde olmak konusunda da örnek alınması gereken bir yaklaşım sergiliyor.

Kağıt baskı kataloglar yerine e-kataloglar kullanmak ve o bütçeyle de çocuklara kitaplar dağıtmak gibi duyarlılıklar da Toyota’dan çıkıyor. Japon verimlilik sanatının yaşayan örneği Toyota, 2050 yılı için çevre vizyonunu Dünya Çevre Günü’nde açıkladı.

Hedef sıfır emisyon

Fırat Üniversitesi Güzel Sanatlar Eğitim Bölümü Öğretim Görevlisi Rüçhan Keçeci tarafından atık malzemelerden yapılan ve sanat eserine dönüştürülen Toyota C-HR’ın birebir kopyası olan eser

Yeni otomobillerde sıfır emisyon hedefiyle yola çıkan Toyota, 2020 itibariyle her modelinin mutlaka bir hibrit versiyonu olmasını hedefliyor. 2050’de ise emisyonu 2010’a göre %90 düşürmüş olma amacı var.

Üretirken de yeşil enerji

toyota 2050 çevre vizyonu ve hibrit

Toyota’nın sadece otomobillerin emisyonunu değil, üretim sırasında oluşan emisyonu da sıfırlama gayreti var ve bunun için fabrikalarında güneş enerjisi ve rüzgar enerjisinden yararlanıyor.

Gelecekte su ihtiyacı artacak..

Toyota CH-R hibrit

Ayrıca su ihtiyacının gelecekte bugünden %55 daha çok olacağını öngören marka, fabrikalarında yağmur suyu kullanımını artıracak ve suyun yeniden kullanımını sağlayacak projeler peşinde.

Geri dönüşüm

her atık çöp değildir

Artan tüketime karşı Toyota, çevreci materyaller kullanmak, kullanılan parçaların ömrünü geri dönüşümle uzatmak ve bu yönde teknolojiler geliştirmeyi amaçlıyor.

Doğa ile uyum içinde bir toplum

Gelecekte doğa ile uyumlu bir toplum kurma hedefini taşıyan Toyota, insanların ve doğanın gelecekte bir arada yaşamaya devam etmesi için ormanların ve doğanın tüm bölgelerde korunmasının gerekliliğine inanıyor. Bu konuda Toyota farkındalık yaratmak adına fabrikalarını ağaçlandırıyor ve çevresel aktiviteler düzenliyor.

 

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar