BMW Elektrikli Serisine Özel Hizmetler Sağlıyor

BMW Elektrikli otomobiller konusunda ne kadar ciddi olduğunu seri üretime geçirdiği şehir otomobili i3 ile ve hibrid spor otomobil i8 ile gösterdi. Marka, Los Angeles fuarında, elektrikli otomobil satın almayı daha kolaylaştırabilecek yeni çözümlerini tanıtacak.

Elektrikli otomobil satın almayı düşünen kişilerin işlerini kolaylaştıracak çözümlerin başında şarj yeri geliyor. Eve kurulabilecek BMW duvara monte şarj ünitesi, i3’ü 3 saatte, i8’i de 1.5 saatte tam şarj edebiliyor.

Maliyeti aracın satın alma maliyetinin içinde olan Bosch Araç Şarj Danışmanı da istasyonunu kurulumunda kullanıcılara destek olacak. Ayrıca BMW sahipleri, evde güneş enerjili sistemler satın almak isterlerse %10 indirimleri olacak.

BMW müşterilerini aynı zamanda Amerika’da 14 bin istasyonu bulunan ChargePoint ağına bağlanmalarını sağlayan kullanıcı kartları ve evinde şarj istasyonu kuramayanlar için şarj istasyonlu park alanları da sağlayacak.

Elektrikli otomobilleri satın alma kararında belki en önemli tereddüt noktası menzil.  BMW de bunun için alternatif bir çözüm sunuyor. Şu anda BMW i3’ün menzili halen 128 km civarında. Daha uzun yolculuklar için BMW, müşterilerine Alternatif Mobilite Programı aracılığıyla alternatif araçlara erişim sağlayacak.

BMW’nin diğer modellerde görmeye alıştığımız servisleri bu seride de devam ediyor. ConnectedDrive teknolojisi içinde yüklü iOS ve android uygulamaları sürücülerin şarj istasyonlarını bulmalarını ve şarj durumlarını takip edebilmelerini sağlıyor. Menzil yardımcısı gerçek zamanlı menzil tahminleri yaparken, ECO Route, en etkili rotayı çizmenize yardımcı oluyor.

 

 

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar