Benzinli Volvo'lar bitiyor, bütün Volvo modelleri artık elektrikli olacak

Volvo, 2019 yılı itibariyle tanıtacağı her modelinin elektrikli motor kullanacağını açıkladı.

Volvo, çevre üzerindeki etkisini en aza indirmeye ve hem araçların hem de üretim süreçlerinin karbon emisyonlarını azaltmaya odaklanmış durumda. 2025 itibariyle üretim operasyonlarını “nötr iklimli” yapmayı da hedefliyor.

Volvo’nun yeni stratejisi, elektromotoru olmayan ve sadece içten yanmalı motorlara sahip Volvo modellerinin gelecekte üretilmeyeceği anlamına geliyor.

Aldıkları bu kararın sadece içten yanmalı motorla çalışan otomobil döneminin sona ermesi anlamına geldiğini söyleyen Başkan ve CEO Håkan Samuelsson: “Volvo Cars olarak 2025 yılına kadar toplam 1 milyon elektrikli otomobil satmayı planladığımızı açıkladık. Söylüyorsak, yaparız da. Bu hedefimizi hayata geçireceğiz” dedi.

Volvo, tam elektrikli, plug-in hybrid ve mild hybrid de dahil olmak üzere tüm modellerini kapsayan bir çeşitliliği sunmaya hazırlanıyor. 2019 ve 2021 yılları arasında 3’ü Volvo, 2’si Polestar olan tamamen elektrikli 5 yeni model de satışa çıkacağı açıklandı.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar