Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Avrupa’nın En Düşük Emisyonu Renault’da

Renault Grubu, düşük CO2 salımı konusunda Avrupa lideri oldu. 115g CO2//km altına inen ilk otomotiv grubu olan marka, bu sonucu ürün gamını gençleştirmesine, Energy serisi motorların elde ettiği başarıya ve elektrik motorlu araç satışlarına borçlu.

Renault Grubu, 2013 boyunca yaptığı binek otomobil satışları baz alındığında, araç başına ortalama 114.7g of CO2/km* (kaynak: AAA-DATA**) ile CO2 salımı alanında Avrupa’da liderliğini kanıtladı.

Renault’nun elektrikli modelleri Versailles Sarayı’nda da kullanılıyor, marka gerçekten çevre konusunda son derece duyarlı.

Renault’nun 100g CO2/km altında değerler sunan beş modeli (Twingo, Yeni Clio, Captur, Mégane ve Dacia Sandero) bu konuda çok etkili. Beş kapılı küçük dizel otomobil sektöründe Yeni Clio Energy dCi 90 eco², 83g/km ile sınıfının lideri konumunda. Genel olarak ise Yeni Renault Clio serisi, modelin bir önceki neslinden 18.5g CO2/km daha düşük salım değerine sahip.

Renault Grubu’nun tüm araçlarında kilometre başına ortalama CO2 salım seviyesi 2012 senesi ile kıyasladığında, 2013 yılında yaklaşık 11 gram daha az karbondioksit salınımı yapıldı. Yani emisyon değerleri 125.5g/km’den 114.7g/km’ye düştü.

“Bu liderlik, Energy serisi motorlar ile mekanik ve elektrik motorlu araç stratejimizin meyveleridir. İnovasyon çalışmaları çerçevesinde Renault Grubu, somut sonuçlar elde ediyor ve faaliyetlerinin çevre ayak izini önemli ölçüde azaltmaya yönelik hedefini sürdürüyor. Söz konusu gelişmeler hem Dünya  hem de müşterilerimiz açısından iyi. ” diyor Renault grubu çevre direktörü Jean-Philippe Hermine.

 

 

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar