Aras Kargo Doğa İçin Elektriklendi

Aras Kargo, doğa dostu araçlar sayesinde 5.787 ton karbon salınımına engel olmayı hedefliyor.

2011 yılında ticari araç filosuna elektrikli araçlar ekleyen ilk Türk kargo şirketi olan Aras Kargo, 3 yıldır 9 araçla özellikle şehir içi dağıtımda pilot olarak çalışıyordu. Araçların hat optimizasyonuna uygun kullanılması ve şarj ünitelerinin verimlilik testleri, Aras Kargo’nun elektrikli araç sayısını arttırmasına neden olmuştu.

5 milyon liralık yatırım yapan Aras Kargo, yakıt maliyetinde ayda %10 tasarruf etmeyi ve doğa dostu araçlar sayesinde 5.787 ton karbon salınımına engel olmayı planlıyor. Yapmış olduğu bu girişim sayesinde 18 bin yeni ağaç dikmiş kadar çevreye katkıda bulunan marka: “tüm filomuz bu araçlardan oluşmuyor ancak bir yerlerden başlamak hem ülkemiz adına, hem de bizim adımıza sevindirici bir durum” şeklinde açıklamada bulundu.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar