Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Yenilenen Audi A3, En Güvenli Otomobiller Listesine Girdi

Audi A3, IIHS’nin son çarpışma testinden tam not aldı.  IIHS’nin en ekstra güvenli otomobiller listesine girmeye hak kazanan Audi A3, en son 2012’de test edilmişti.

2015 için tamamen yeniden tasarlanan A3, yeni görünümüyle daha çok bir sedan otomobil. Yeni A3 aynı zamanda, kurumun yaptığı çarpışma testlerinde bu yıl en ekstra güvenli otomobil ünvanını kazanan ilk otomobil oldu. Model aynı zamanda IIHS’nin önden çarpışma testlerine yeni getirdiği yüksek standartlarla, bu testlerden olumlu puan alan ilk araç oldu.

IIHS’nin son gerçekleştirdiği testte Audi A3’ün gövdesi oldukça sağlam duruyor ve sürücünün bulunduğu alana çok az bir giriş var. Kullanılan mankenin kontrollü hareketleri ve yaralanma dereceleri A3’ün gerçekten çok güvenli bir araç olduğunu doğruluyor.

Audi A3, IIHS’nin en ekstra güvenli araçlar listesinde bulunabilmenin en önemli şartı olan önden çarpışma önleyen destek sistemine opsiyonel olarak sahip.  20 km hızda bile çalışan otomatik frenleme teknolojisi de çarpışma testinde kullanışlılığını göstermiş.

IIHS’nin en ekstra güvenli araçlar listesinde yer alabilmek için otomobillerin küçük çarpışma testlerinden iyi veya kabul edilebilir bir puan, orta şiddetteki öne ve yan çarpışma testlerinden, tavan sağlamlığı testlerinden iyi bir puan ve önden çarpışmayı önlemek için destek sistemleri bulundurmaları gerekiyor.

Çarpışma testinin resmi versiyonu şöyle:

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar