Volvo Car Türkiye'ye Yeni Genel Müdür

Volvo Car Türkiye Genel Müdürlüğü görevine Greg Maruszewski getirildi.

Nisan 2007’den bu yana Volvo Car Türkiye Genel Müdürü olarak görev yapan Torben Eckardt  ise 01 Ağustos 2013 tarihi itibariyle görevinden ayrılarak,  Volvo Car Group’un İsveç Göteborg’taki merkezinde Latin Amerika bölgesinden sorumlu direktörlüğünde iş yaşamına devam edecek.

Volvo Türkiye Yeni Genel Müdürü Greg Maruszewski

Volvo Türkiye Yeni Genel Müdürü Greg Maruszewski

Volvo Car Türkiye’nin yeni Genel Müdürü Greg Maruszewski, Polonya Varşova doğumlu ve aslen Güney Afrikalı. Witwatersrand Üniversitesi mezunu ve iş hayatına 1992 yılında maliyet muhasebecisi yardımcısı olarak başlamış. Sekiz sene boyunca çeşitli firmalarda yükselen bir kariyer profili çizip finans müdürlüğü’ne kadar yükselen Maruszewski, Volvo Car Group bünyesindeki görevine ise 2000 yılında Volvo Car Güney Afrika CFO’su olarak başlamış. Greg Maruszewski 3 sene bu görevini sürdürdükten sonra önce Volvo Car Ortadoğu Ofisi Bölge CFO’su, sonra da 4 yıl boyunca Bölge Genel Müdürü görevini üstlenmiş. Bu süre içerisinde Dubai’de, orta doğu pazarlarından (GCC (Körfez İşbirliği Konseyi) ülkeleri, Mısır, Ürdün, Suriye, Yemen) sorumlu olduğu yönetimde, rekor performans seviyelerine ulaştırmış.

Şubat 2010’dan Aralık 2011’e kadar Orta ve Doğu Avrupa Merkezi’nin (Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Avusturya, Slovakya, Romanya, Bulgaristan, Sırbistan, Bosna, Slovenya, Hırvatistan, Makedonya, Karadağ, Kosova, Arnavutluk) Bölge Başkanlığı görevini üstlenmiş.

Ocak 2012’den itibaren Avusturya hariç olmak üzere önceki Orta ve Doğu Avrupa Merkezi’nin yanı sıra Portekiz, Yunanistan, Estonya, Letonya, Litvanya, Moldova, Beyaz Rusya ve Ukrayna’nın da aralarında bulunduğu 21 pazardan oluşan Göteborg Merkezi’nin Bölge Başkanlığı’nı yürüten Maruszewski, 1 Ağustos 2013 tarihi itibariyle Volvo Car Türkiye Genel Müdürü görevini yürütecek.

 

 

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

ETİKETLER

Yeni eklenen ilanlar