Sokak köpekleri için Subaru'dan muhteşem proje

National Geographic ve Subaru işbirliğiyle sokak köpeklerinin yaşam koşullarını iyileştirmek amacıyla kurulan “Pati Birliği”, 25 Ağustos’ta çalışmalara başlıyor.

Pati Birliği, İstanbul’un belirlenen yerlerindeki sokak köpeklerinin beslenmesi, trafikte gece de farkedilebilmeleri için reflektörlü tasma takılması, acil durumlarda müdahale etmek için gönüllü ekipler kurulması gibi çalışmalar yapacak. Köpeklerin sevgi ve bakım ihtiyaçlarına yönelik bir mobil uygulama da yolda.

Pati Birliği projesinin lideri Sarp Dakni

Pati Birliği projesinin lideri Sarp Dakni

İlk hedef reflektörlü tasmalar

Çalışmaların ilk yapılacağı yerler Riva, Beykoz, Göktürk, Kemerburgaz ve Silivri’deki sokak köpeklerine trafiğin hızlı aktığı ve aydınlatmanın yetersiz olduğu yerlerde araçlar tarafından farkedilmeleri için reflektörlü tasmalar takılacak.

Çipli tasmalarla yer tespiti

İlerleyen günlerde Beşiktaş’ta gönüllü hayvanseverlerin köpeklerin mama, su, sevgi ve bakım ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri bir platform kurulması düşünülüyor.

Köpeklere takılacak çipli tasmalar ve mobil uygulama ile sokak köpeklerinin yerleri hayvanseverlerce tespit edilebilecek.

Pati birliğinin Beşiktaş bölgesi gönüllüleri Subaru tarafından sağlanan ve köpeklerin kullanımına uygun şekilde yeniden tasarlanan acil müdahale araçları Subaru XV‘ler ile ulaşım ve lojistik ihtiyaçlarını karşılayabilecekler.

Şehirdeki tüm canlara yaşam hakkı

Projenin lideri Sarp Dakni, amaçlarının şehirdeki tüm canlılara yaşam hakkı tanımak olduğunu belirtiyor ve ekliyor;  “İstanbul gibi dünyanın en büyük metropollerinden birinde sokak köpeklerinin yaşam koşullarını iyileştirmemiz, hem onlar hem de bizim hayat standardımızı yükseltecektir. Doğada her canlının yaşam hakkı eşittir. Kentsel büyümesini sürdüren şehrimizde, her biri ayrı bir can olan sokak köpekleri için bu projeyi hayata geçirdik. Projenin ana hedefleri arasında, sokak köpeklerine çipli tasmalar takılarak sürekli takiplerinin yapılması ve bu sayede kontrollerinin yapılarak ömürlerinin uzatılması geliyor.”

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar