Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Skoda 114 yılda 11 milyon motor üretti

Çek üretici Skoda, tarihinde bir kilometre taşını daha geride bırakarak 11 milyonuncu motorunu üretim bantlarından indirdi. Skoda, 1899 yılında serüvenine ilk kez iki silindirli bir motosiklet motoruyla başlarken, modern teknolojiye sahip 1.4 lt TSI motor da, 11 milyonuncu adet olarak Skoda tarihinde yerini aldı.

Skoda, 2012 yılının sonlarından bu yana Volkswagen Grubu tarafından kullanılan modern 1.2 lt ve 1.4 lt TSI benzinli motorların üretimini yapıyor. Skoda, Audi, Seat ve Volkswagen markalı otomobillerde kullanılan, doğrudan enjeksiyonlu ve dört silindirli bu motorlar, düşük yakıt tüketimleri, hafif yapıları ve güçleriyle yeni standartlar belirlemiştir.

Motosiklet motorunun ardından ilk otomobil motorunu 1905 yılında Mlada Boleslav’daki tesislerde üreten Skoda, halen bantlarında modern 1.2 lt ve 1.4 lt benzinli motorları üretiyor. Tesislerdeki yaklaşık 3.600 çalışan, her gün 4.400 adetten fazla motor üretimi gerçekleştiriyor. Çek üretici, motor geliştirme ve üretme konusundaki becerisini genişleterek ileriki dönemlerde de sürdürmeye kararlı.

Skoda Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Winfried Vahland, üretilen 11 milyonuncu motorun, Çek mühendisliğinin 114 yıllık deneyiminin bir göstergesi niteliğinde olduğunu belirtirken, “Skoda, otomotiv endüstrisinde motor geliştiren ve üreten firmalar arasında rekorlarıyla ayrıcalıklı bir yere sahip” dedi. Vahland, Skoda’nın Gelişme Stratejisi çerçevesinde bu konudaki deneyimleri daha da güçlendireceklerini ifade etti.

Çek üretici, Skoda Gelişme Stratejisi çerçevesinde motor konusundaki rekabetçiliğini sürdürmek amacıyla çalışmalar yapıyor. Bu çalışmalardan biri de, Mlada Boleslav tesislerinin yakınında, Cesana’ya inşa edilen Skoda Geliştirme Markası olacak. Şirketin 34 milyon Euro’dan fazla yatırımla faaliyete geçecek bu merkezde 15’ten fazla motor test istasyonları bulunacak. Tesis, giderek artan motor ihtiyacını karşılamak ve farklı pazarlar için üretilecek motorların hazırlanması için kullanılacak.

 

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar