Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

ODD 2012 Gladyatör Ödülleri Belli Oldu

Türk otomotiv sektörünün 49 markasını çatısı altında bulunduran Otomotiv Distribütörleri Derneği’nin (ODD) markaların satış ve iletişim başarılarını ödüllendirmek için üçüncü kez düzenlediği “ODD Satış ve İletişim Ödülleri, 2012 Gladyatörleri” ile “Satış” ve “İletişim” kategorilerinde toplam 18 dalda ödül verildi. Yılın en çok satılan otomobili Fiat Linea, en çok satılan otomobil markası ise Ford.

“Satış” ve “İletişim” kategorilerinde toplam 18 dalda Yılın Gladyatörleri’nin belirlendiği gecede rekabet ve heyecan doruktaydı. Satış Ödülleri, ODD veri tabanındaki markaların yıllık satış sonuçlarına göre belirlenirken, iletişim ödüllerinde halka açık kategorilerde yer alan adaylar arasından www.oddgladyator.com sitesi üzerinden halkoyu ile 5 seçildi. Halk oylamasıyla finale kalan 5 çalışma arasından en iyiler ve halk oylamasına katılmayan kategorilerdeki en iyiler, jürinin ödül gecesinde keypad’le canlı olarak gerçekleştirdiği oylamayla seçildi. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da “Yılın Basın Lansmanı” ödülü, otomotiv basınının oylarıyla belirlendi.

Otomotiv sektöründe uzmanlaşan basın mensupları, kendilerine verilen şifre ve kullanıcı adıyla 2012 yılı içerisinde en beğendikleri lansmanı belirlediler.

ODD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Bayraktar törende yaptığı konuşmada, “Türkiye’de faaliyet gösteren otomotiv sektörünün 49 markasını çatısı altında barındıran derneğimiz sektörümüzün büyümesini ve bilinirliğinin artmasını sağlamak amacıyla birçok faaliyet yürütüyor. En dikkat çekici faaliyetlerinden biri de ODD Satış ve İletişim Ödülleri. Sektörümüzün önemli motivasyon kaynakları arasında yer alan geleneksel organizasyonda, bu yıl çok yoğun bir rekabet yaşandı. 55 bin halkoyuyla belirlenen ilk 5 proje jüri üyelerimizin karşısına çıktı” dedi.

2012 yılında Otomobil Satışları

Daha önce Ocak-Kasım ayları arasındaki otomobil satışlarını yayınlamıştık. Otomotiv sektörünün 2012 pazar rakamları da aynı gecede açıklandı. Buna göre Türkiye’de 2012 yılında satılan otomobil ve hafif ticari araç sayısı bir önceki yıla göre %10.03 oranında azalarak 777 bin 761 adet olarak gerçekleşti. Otomobil satışları 556 bin 280 adet, Hafif Ticari Araç satışları ise 221 bin 481 adede ulaştı. Gecede satış kategorisinde ödül alan firmalar, bu kapsamda hazırlanan ve ODD tarafından onaylanan logoların bir yıllık kullanım hakkına da sahip olacaklar.

Oylama sürecinin tamamlanmasının ardından web sitesi üzerinden oy verenlerin arasından noter huzurunda yapılan çekilişle 7 adet yeni Apple iPad de sahiplerini buldu.

Otomotiv sektörünün yol arkadaşlarından destek

Türk otomotiv sektörünün aktörlerini bir araya getiren ODD Satış & İletişim Ödülleri, 2012 Gladyatörleri’nin bu yılki destekçilerinde Bridgestone ve Lassa ana sponsor olurken, TURKCELL İletişim Sponsoru oldu. Turkcell Teknoloji Üçüncü Özel Ödülü Yeni Medya ve Turkcell Akıllı Bulut çözümlerini kullanarak başarı elde eden Renault Mais Motorlu Araçlar İmal ve Satış A.Ş.’ye verildi. Organizasyona destek veren alt sponsor Castrol olurken, diğer sponsor firmalar Basf-The Chemical Company ve Gefco olarak yer aldı.

2012 Yılının Ödül Alan Gladyatörleri

SATIŞ ÖDÜLLERİ

1.          En Hızlı Büyüyen Hafif Ticari Araç Markası: Toyota

2.          En Çok Satılan Hafif Ticari Araç Modeli: Fiat Doblo

3.          En Çok Satılan Hafif Ticari Araç Markası: Ford

4.          En Hızlı Büyüyen Otomobil Markası: Bentley

5.          En Çok Satılan Otomobil Modeli: Fiat Linea

6.          En Çok Satılan Otomobil Markası: Renault

7.          En Çok Satılan Marka (Otomobil ve Hafif Ticari Araç toplamı): Ford

İLETİŞİM ÖDÜLLERİ

1.         Yılın TV Uygulaması: Ford “Tourneo Custom”
2.         Yılın Gazete Uygulaması: Dacia “Babalar Günü”
3.         Yılın Radyo Uygulaması: Fiat “Kamyonet Ailesi”
4.         Yılın Dergi Uygulaması: Volkswagen “Amarok”
5.         Yılın Fuar Standı Uygulaması: KIA
6.         Yılın PR/Etkinlik Uygulaması: Peugeot 301
7.         Yılın Dijital Uygulaması: Renault “Hedef Megane”
8.         Yılın Outdoor Uygulaması: Toyota “GT86”
9.         Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi: Doğuş Otomotiv “Trafik Hayattır”
10.      Yılın Entegre İletişim Kampanyası: BMW
11.      Yılın Basın Lansmanı: Peugeot 208
12.      Turkcell Teknoloji Ödülü: Renault Mais
13.      Yılın Jüri Özel Ödülü: Peugeot 301

 

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar