Ford'dan otomotive dev bir yatırım daha

Türkiye otomotiv sektöründeki yatırımları ile ön plana çıkan Ford Otosan, İnönü Motor Test Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdi. 3 milyon Euro’luk Ar-Ge yatırımı ile Ford Otosan, Test Merkezini 4 ay gibi bir kısa sürede tamamladı.

Türkiye’de 13 lt üzeri motor testleri yapabilen ilk tesis olma özelliği taşiyan İnönü Motor Test Merkezi’nde, 5 farklı odada Euro 6 normlarına karşı Ecotorq motorlarını geliştirme ve dayanıklılık testleri yapılacak. Aynı zamanda tesis, global Ford’a da hizmet verecek. Tesiste tüm soğutma kapasiteleri 13 lt motor testleri yapabilmek için gerekli ön görüler üzerine inşa edildi. Motor testlerinin yanı sıra İnönü Motor Test Merkezi’nde araç egzoz sistemi ve ÜRE sistemi testleri yapılacak. 5 numaralı odası Eylül ayında kullanıma açılacak tesiste CNG/LNG yakıtlı motor testleri de yapılacak.

Verimlilik ve sürdürebilirlik amacı ile kapalı tip soğutma sistemi kullanılan tesis, araç seviyesinde aftertreatment sistemlerini test edebilecek kapasitede. İnsan sağlığına zararlı karbondioksitli yangın söndürme sistemleri yerine FM200 gazlı söndürme sistemlerinin kullanıldığı merkez, tek noktadan tüm test odaları ve bina otomasyonu kontrolünü sağlayan ileri teknolojilere sahip.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar