Ford Dünya'nın En İyi Motorunu Üretiyor, Almanlar Şokta

Özellikle otomotiv alanında üretim kaliteleri konusunda haklı bir gurura sahip Almanlar, Ford tarafından hazırlanan video ile şoka uğradılar. Alman vatandaşlarına Dünya’nın en iyi motorunun hangi markaya ait olacağının sorulduğu viral videoda “Ford” cevabını alan Almanların tepkileri görülmeye değer.  Tabii esas sürpriz Frankfurt’taki Otomobil Fuarı’nda Ford EcoBoost motorun “Yılın Motoru” ödülünü aldığının açıklanması oldu.

Almanya’da yapılan sokak röportajlarında farklı yaşlardan Alman vatandaşlarına Dünya’nın en iyi motorunun Ford tarafından üretildiği söylendiğinde tepkiler şaşkınlık, inanmama ve iğrenme arası gidip geliyor.  Frankfurt sokaklarında yapılan sohbetlerde sorunun yöneltildiği tüm Alman vatandaşları cevabın bir Alman markası olduğundan emin gözüküyorlar. Kimileri imkansız deyip ortamı terk ederken, kimisi de “Ama kesin bir Alman markası değil mi?” diyor. Hatta Dünya’nın en iyi motoru ödülünü Ford’un aldığı gösterildiğinde yaşlı bir adam küfür dahi ediyor!

Ford’un 1 litrelik 3 silindirli EcoBoost motoru 2 yıldır üstüste “Uluslararası Yılın Motoru” ödülünü kazanıyor. Geçtiğimiz günlerde de 18 ülkeden kadın otomotiv yazarları yeni Ford Fiesta 1.0 lt EcoBoost ‘u yılın otomobili seçmişti.

 

 

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar