Dünya Otomotiv Konferansı İstanbul'da başladı

Bugün ve yarın İstanbul’da “Dünya Otomotiv Konferansı” düzenleniyor. Londra Yerleşik Worldwide Partnerships firması tarafından düzenlenen ve Tasit.com’un medya sponsoru olduğu etkinlik Toyota Türkiye, Ford Otosan, Mercedes Benz Türk/Daimler AG, Tofaş Türk, Honda Türkiye, Anadolu Isuzu, Otoyol, Doguş Oto, Karsan gibi firmaların üst düzey yetkililerinin katılımıyla gerçekleşiyor.

Sektör mercek altında

Türkiye ve bölgeden önemli temsilcilerin katılımı ile düzenlenen etkinlikte, otomotiv sektöründeki üretim, ihracat, teknoloji, üretici firmaların 2015 ve sonrası beklentileri,gelecek stratejileri, araç lojistiği ve tedarik zinciri, araçlarda gelişen Connectivity ve Big Data (Bağlı Araçlar ve Büyük veri) teknolojileri gibi pek çok konu tartışılacak.

Elektrikli yerli otomobil gündemde

Türkiye’nin tamamen yerli elektrikli otomobilini üretme yolunda atılan somut adımlar ve projenin hayata geçmesi konusu da ikinci günün ana gündem maddelerinden biri olarak gözüküyor.

Rusya: Yatırım ve ihracat fırsatları

Etkinliğe Rusya bölgesinden de aralarında Volvo, Peugeot, Volkswagen gibi markaların da olduğu OEM tesisleri olan bölgelerden yöneticiler katılıyor.  Kaluga ve Ulyanovsk bölgelerinin gelecek olan bu yöneticiler hem Rusya’ya yatırım ve ihracat fırsatlarından, hem de firmaların bu fırsatları değerlendirebilmesi için neler yapması gerektiği konusunda bilgi verecekler.

Ayrıca Rusya, Ukrayna, Azerbaycan, Kırgızistan, Türkmenistan, Özbekistan, Tacikistan’da ihracat ve yatırım fırsatları üzerine 2014 Eylül’de bir çalışma yapan Frost & Sullivan araştırma ekibi, bu bölgelerdeki mevcut trendleri, pazar zorluklarını, hafif binek araç satışlarındaki potansiyeli ve diğer segmentlerle ilgili analizleri, Rusya pazarının dinamiklerini ve telematiklerini detaylı olarak anlatacaklar.

Türkiye ve bölgenin otomotiv sektöründeki geleceğine stratejik açıdan yaklaşılacak Konferans’a; Toyota Türkiye, Ford Otosan, Mercedes Benz Türk/Daimler AG, Tofaş Türk, Honda Türkiye, Anadolu Isuzu, Otoyol, Dogus Oto, Karsan, EBRD, İş Bankası, Euler Hermes, Ekol lojistik, Dynamic Lojistik, Panasonic America, Car Connectivity Consortium, IHS Automotive, TAYSAD, MUSIAD, ISPAT, TEPAV, Rusya Kaluga & Ulyanovks bölge temsilcileri, Erdemir – Ereğli Demir Celik, EY Turkey, Frost & Sullivan gibi pek çok firma ve STK’nın üst düzey yetkilisi konuşmacı olarak katılacak.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar