AWD Teknolojisinde 40.Yıl

Dünyanın en büyük dört çekerli binek otomobil üreticisi Subaru’nun 1972 yılında piyasaya sunduğu Simetrik Sürekli Dört Çeker (AWD) teknolojisine sahip otomobil sayısı bugün 12.800.000 adete ulaştı.

Japon endüstri devi Fuji Heavy Industries tarafından üretilen Subaru otomobillerde 1972 yılından bu yana Simetrik Sürekli Dört Çeker (AWD)teknolojisi kullanılıyor. Geçtiğimiz yıl Mart ayında 40 yılı geride bırakan özel sistem,Subaru otomobillerindegüvenlik ve performansı bir arada sunuyor. Bugüne kadar 12.800.000 adet AWD’li araç üreten Subaru, benzersiz AWD geleneğini BRZ hariç tüm modellerinde devam ettiriyor.

Symmetrical AWD teknolojisi

Her türlü yol koşulunda keyifli sürüş ve güvenlik hissini bir arada sunabilen, motor gücünün iki tekerlek yerine dört tekerleğe sürekli eşit olarak aktarılabildiği, part-time değil full-time olarak çalışan bir aktarma sistemidir. Sadece Subaru araçlarında standart olarak bulunan bu teknoloji sayesinde hava ve yol şartları ne olursa olsun tüm modellerde güvenli ve keyifli yolculuk sağlanıyor.

AWD sistemi özellikle kaygan zeminlerde daha etkili bir yol tutuş sağlıyor. Simetrik sürekli dört çeker sistemi motorun üzerine monte geldiği için başka bir enerji kaynağına ihtiyaç duymadan gücü tekerleklere aktarabildiği gibi bakım masraflarını da azaltmış oluyor. Dört tekere de eşit dağılan güç sayesinde dönüşlerde de stabilite ve kontrol maksimum düzeyde oluyor.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar