Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Volvo'nun seri üretim sürücüsüz otomobilleri geliyor

Volvo, sürücüsüz sürüş konusunda en güçlü otomobil üreticilerinden biri ve sürücüsüz otomobillerini 2017’de satışa başlayıp 2020’de seri üretime geçmeyi planlıyor. Seri üretim modeller XC90 modelinde hayata geçirilecek. Geçen yıl İsveç’te sürücüsüz otomobilleri “Drive Me” programı kapsamında akan trafiğe test sürüşüne çıkardığını duyurmuştuk.  İşte bu araçların sayısının 2017’ye kadar 100 adete çıkması bekleniyor.

Volvo’nun sürücüsüz otomobil anlayışı, uygun şartlarda sürücülerin hayatını kolaylaştıracak otomatik pilot özellikleri, kamera, sensörler, lazer tarayıcılar ve GPS kullanılarak mümkün kılınıyor. Tüm bu donanımın topladığı veri bir bulut üzerinde saklanarak gerektiğinde kullanılabiliyor. Bulut aynı zamanda yerel trafik verisini alarak gerçek zamanlı trafik bilgisi de sağlayabiliyor.

Kameralar, radarlar, sensötler , lazer tarayıcılar ve GPS

Kameralar, radarlar, sensötler , lazer tarayıcılar ve GPS

Volvo, sistemin yoğun trafikten acil durumlara kadar herşeyi kaldırabildiğini fakat kötü havada çalışmak için tasarlanmadığını söylüyor. Soğuk sert ve yağışlı hava şartlarında sistem kontrolü sürücüye devrediyor.

Güvenliğe verdiği önem efsaneleşen bir markanın sürücüsüz sürüş konusundaki çalışmalarına “sıfır kaza” düşüncesi ile başlamış olması bizi şaşırtmıyor. Kazaların büyük kısmının insan faktöründen kaynaklandığı verilerle ortadayken Volvo, sürücüsüz sürüş özelliklerinin yakıt tüketimini iyileştireceğine ve aracın içindekilere daha fazla serbest zaman tanıyacağına inanıyor.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar