Volvo’dan Şişirilebilir Portatif Bir Çocuk Koltuğu

Bundan 50 yıl önce, çocukların otomobillerde daha güvenli yolculuk yapabilmeleri için yüzleri geri bakacak şekilde kullanılan çocuk koltuğunu Dünya’da ilk kez Volvo geliştirmişti.  Bu koltuğun  50.yıldönümünde  İsveçli üretici bu alanda yine bir ilke imza atacak bir ürün çıkardı: Şişirilebilir çocuk koltuğu.

volvo çocuk koltuğu, şişirilebilir çocuk koltuğu, volvo, portatif çocuk koltuğu

Güvenliği birinci öncelik yapmasıyla tanınan markanın böyle farklı bir ürün çıkarması, çocuk koltuğu sektöründe taşları tamamen değiştirebilir. Koltuğun şişirilebilir olmasındaki amaç, çocuklarla seyahati aileler açısından kolaylaştırabilmek.

Volvo tasarım grubu yöneticisi kendi deneyiminden örnek veriyor ve“ Yurtdışında yaşarken iki küçük çocuğumuzla seyahat etmek iki dev çocuk koltuğunu da önce uçaklara sonra da taksilere taşımamızı gerektiriyordu. Birçok kişi için küçük çocuklarla seyahat etmek zorlu bir süreç, ebeveynlerin hayatını kolaylaştırabilecek bir çocuk koltuğu harika bir şey” diyor.

Koltukta şişirilebilir uçaklarda kullanılan basınca çok dayanıklı bir materyal kullanılmış. 5 kilodan daha hafif olan şişirilebilen çocuk koltuğu, sıradan çocuk koltuklarının yarısı ağırlığında. Sessiz bir şişirme pompası ile gelecek olan koltuk, 40 saniyede şişirilebiliyor. Ürünün pazara çıkışı 2 yıl sonra olacağı tahmin ediliyor.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar