Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Volvo, Kendi Kendisini Sürebilen Otomobilleri Trafiğe Çıkartıyor

Volvo, İsveç’inikinci büyük şehri olan Gothenburg’da 2017 yılına kadar 100 adet kendi kendisini sürebilen otomobil olmasını hedefleyen “ Sür Beni” adlı bir pilot proje başlattı. Projede 100 tane kendi kendisini sürebilen Volvo, şehrin günlük trafiğine her gün çıkacak.  Proje, Volvo ile birlikte İsveç Ulaştırma İdaresi, Ulaştırma ajansı, Lindholmen Bilim Parkı ve Gothenburg şehrinin ortak girişimi.

Volvo, Drive me, sürücüsüz sürüş, Volvo Drive Me, akıllı sürüş

Volvo kazaları önlemeye yönelik çalışmalarıyla İsveç Hükümeti’nin sıfır kaza vizyonunun önemli bir oyuncusu durumunda. Bu proje ile de hem kendi kendini sürebilen otomobillerle ilgili teknik yetersizlikler hem de altyapı ihtiyaçları belirleniyor olacak. Kullanıcı deneyiminden gelen geribildirimler de araçları geliştirmekte önemli rol oynayacak.

Volvo Drive me, araç tanıma sistemi, sürücüsüz sürüş, akıllı sürüş

“Drive Me” – Sür Beni projesi 2014’te başlayacak ve ilk kendi kendisini sürebilen Volvo’lar 2017 itibariyle Gothenburg yollarında olacak.  İsveç hükümeti açısından ise kendi kendini sürebilen otomobiller hem daha güvenli yollar hem altyapı masraflarının azalması hem de yeni iş imkanları yaratabilmek anlamına geliyor. Ayrıca düşen emisyonlar ve şehrin hava kalitesinin artacak olması da ek avantajlar.

İsveç trafiğine çıkacak otomobiller yeni destek ve güvenlik sistemleriyle ve kendi kendine sürüş becerileriyle donatılmış olacaklar. Bu araçların ilki 2014’te tanıtılacak ve markanın popüler fakat yaşlanmaya başlayan SUV’unun yerini alacak olan yeni Volvo XC90 olacak.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar