Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Volvo, Çin Trafiğini Gerçek Zamanlı İzleyerek, Güvenlik Geliştirecek

Dünyanın en büyük otomobil pazarı olan ve her geçen gün daha da artan araç sayısıyla trafiğinin ciddi boyutlara ulaştığı Çin’in megaşehirleri Pekin ve Şangay’da, Volvo sürücü davranışlarını inceleyecek. Çalışmanın amacı tüm dünyadaki sürücülerin kazalardan korunmasını sağlayan yeni güvenlik sistemleri geliştirmek.

Volvo S60 L, Trafik izleme, akıllı sürüş, volvo

Proje için seçilen model: Volvo S60L

Çalışma, hem Çin Ulaştırma Bakanlığının otoyol araştırma enstitüsü tarafından hem de İsveçli ve Çinli üniversitelerin desteğine sahip. Mayıs ayında başlatılacak ve 10 ay sürecek olan projede, entegre kamera ve sensörlerin bulunduğu 10 Volvo S60L, gerçek müşteriler tarafından kullanılacak.

“Big Data” gerçek oluyor..

Çalışma boyunca, 100 bin kilometrelik bir sürüş ve 5 terabayt veri toplanması bekleniyor. Hem sürücüleri hem de etraftaki trafiği izleyen sistemlerle birlikte, sürüş destek sistemleri de veri topluyor olacak. Bu çalışmayla aslında, gelecekte otomobil dünyasını değiştirmeye başlayacak olan “Big Data” ya küçük bir giriş yapılıyor diyebiliriz. Bu konu ilginizi çekiyorsa, “Otomobiliniz sizi gözetliyor, öğrenebilen otomobiller” yazımıza da göz atmanızı öneririz.

Dünyanın neresine giderseniz gidin, bir sürücünün davranışı temelde hep aynı. Fakat kültürel farklar, yerel trafiğin kendisine özgü özellikleri, yoğun şehir trafiğinde tehlikeden kaçınma gibi hayati sürücü davranışlarını belirleyebiliyor. Gerçek zamanlı trafik bilgisi ile yoğun ve riskli bir trafikte sürücü davranışını gözleyebiliyor olacağız, bu Çin’e özel sürüş destek sistemleri geliştirmemizi de sağlayabilir diyor Volvo’da araştırmayı yürüten J.F Grönvall.

Volvo, çalışmaların analizini 2015 yılında yapacağını söylüyor. Önümüzdeki dönemde otomotiv endüstrisini, daha da hızlı değişimler bekliyor.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar