Volvo Çin’de Ürettiği Araçları Amerika’ya Satacak

Volvo, Çin’de üretim yapabilmek için uzun süre bekledikten sonra anlaşılan hiç vakit kaybetmek istemiyor. Çin’li Geely tarafından satın alınan grup, Çin operasyonuna büyük önem veriyor. Detroit’te düzenlenen Dünya Kongresi’nde Volvo Car CEO’su Hakan Samuelsson,  çok kısa bir zaman sonra Çin’de ürettikleri araçları Amerika’ya ihraç edeceklerini açıkladı.

Çin’de üretilen Volvo’lara müşterilerin negatif reaksiyon vermeyeceğine inandıklarını, çünkü zaten şu anda Çin’de üretilen akıllı telefonları kullandıkları için kullanıcıların bu kavrama alışkın olduklarını söylüyor.  Çin’in Qoros gibi Euro NCAP’ten en yüksek puanlarla 5 yıldız alan bir aracını bile şu anda Avrupa’ya satmakta zorlandığını da unutmamak gerek. Hakan Samuelsson, Çin üretimi araçların ihracatı için “çok kısa bir süre sonra” dese de, bir tarih vermedi.

Volvo’dan sürücüsüz teknolojilerle ilgili tarihe geçecek açıklama:

İsveç Hükümeti ile anlaşarak 100 sürücüsüz otomobili trafiğe çıkaran markanın CEO’sunun sürücüsüz sürüş teknolojileri konusundaki yorumları ise tarihe not düşecek türden: “Sürüş hiçbir zaman tamamen otomatik olmayacak, bu çılgınlık olurdu. Çok maliyetli ve çok komplike olurdu.” Bunun yerine otomobil üreticilerinin sürüşün gerçekten rutin ve sıkıcı bölümlerini otomatikleştirmeye yönelmeleri gerektiğini söyleyen 62 yaşındaki Samuelsson, tam otomatik sürüşü uçaklardaki güvenliği artırmaya yönelik düşünülen otomatik pilota benzetti. Bu açıklama bize ister istemez Fransız Mareşali Ferdinand Foch‘un uçaklarla ilgili sözünü anımsattı: “Uçaklar ilginç oyuncaklar, fakat askeri açıdan hiçbir değer taşıyamazlar”

 

 

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar