Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Volvo Çin’de üretim yapacak

Bildiğiniz gibi 2010 yılında sağlamlık ve güvenlik konusunda öncü marka olan Volvo, eski sahibi Ford tarafından Çinli Geely grubuna 2 milyar dolara satılmıştı. Ford, İsveçli markayı  yaklaşık 6,5 milyar dolara satın almıştı.

Satın alma sonrasında Çinli grup, Volvo’nun İsveç ve Belçika’daki üretim alanlarını Çin’e çekmek istediğini açıklamıştı. O zamandan beri Çin’de üretim için onay alınamamış durumda. Jaguar, Land Rover bile daha kısa sürede onay alabilmişti. Son gelişmeler ise Çin Milli Gelişim ve Reform Komisyonu’nun Volvo’nun üretim planını onaylamak üzere olduğu yönünde.  Süreç gizliliği nedeniyle resmi bir açıklama bulunmuyor fakat duyumlar kabinenin son onayı vermek üzere olduğu gelen duyumlar arasında.

Volvo, ilk üretim alanını Sichuan bölgesinin başkenti olan Chengdu şehrinde kurmayı planlıyor.

Volvo’nun Çin’deki satışları ise bu yıl %10 yükselerek yılın ilk iki ayında 8.719 adete ulaşmış durumda. Çin otomotiv endüstrisinin de bu yıl %10 büyümesi bekleniyor.  Volvo Çin’de şu anda 40.000 usd ve 100.000 usd arası 7 farklı model satışa sunuyor. Üretim Çin’e taşındığında fiyatlar daha da düşük olabilecek, çünkü Çin’de yapılan üretimlerde, devlet %25 ithalat vergisini eklememiş oluyor.

Volvo Chengdu fabrikasının kurulumu için yönetim kadrosunda da geçtiğimiz ay bir değişiklik yaptı. Volvo’nun satın alındığı 2010 yılından beri bu görevi yürüten  Freeman Shen, görevini  Lars Danielson’a devretti.

Sağlamlık ve güvenliğin kalesi bir markanın, Çin’de başlayacağı üretim sonrası kalitenin bozulmayacağını ümit ediyoruz.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar