Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Volkswagen ve Audi'lere trafik her zaman açık

Hatırlarsanız artık motosikletler için daha heyecanlı ve maceralı rotalar belirlemek mümkün olabiliyordu. İşte bunu sağlayan aynı Alman marka Tom Tom, şimdi de Avrupa’da Volkswagen ve Audi marka otomobillere trafik hizmeti vermek için anlaşma yaptığını duyurdu. Yani artık Volkswagen ve Audi marka otomobiller trafik durumunu Tom Tom’un sağladığı verilerle anında görebilecek.

Big Data ve öğrenebilen otomobiller

Özellikle trafik sıkışıklığı konusunda 46 ülkede anında gerçek verilere ulaşabilen bir marka olan Tomtom, tüm yollardaki gerçek trafik durumunu kapsamlı bir GPS üzerinden görebiliyor. Son ölçümler, trafik sıkışıklığı hakkında Tom Tom’un diğer sağlayıcılara göre çok daha az hata yaptığını gösteriyor.

Volkswagen ve Audi'ler artık gerçek zamanlı trafik bilgisine sahip olacak

Volkswagen ve Audi’ler artık gerçek zamanlı trafik bilgisine sahip olacak

Volkswagen ve Audi’ler tüm Avrupa’da gerçek zamanlı yol bilgisini alarak, yakıt tüketimini azaltırken, trafikte geçen zamanı da güvenli alternatif rotalarla kısaltıyor olacak.İki marka daha önce Amerika için de işbirliği yapmışlardı, şimdi bu anlaşma Avrupa için de yapılmış oldu. Tom Tom’un Renault, Daimler, Fiat, Peugeot ve Toyota ile de anlaşmaları bulunuyor. CEO Harold Goddijn, “Teknoloji önemli, ama üzerinde çalışılabilecek kaynak veri çok daha kritik” diyor.

İstanbul’da hangi güzergah, yoğun trafikte ne kadar sürüyor?

Bizde alternatif rota öneren uygulamalar henüz çok yaygın olmasa da, bu tür uygulamaların da getirdiği bir sorun var. Trafik sıkışıklığını tanımayan ve yerleşim yeri olarak bilinen ara mahallelerde oluşan trafik.  Bu bölgelerde yaşayan sakinler, bu uygulamalar nedeniyle yoğunlaşan araç trafiğinden şikayetçiler.

 

 

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar