Volkswagen Ucuz Otomobil için Kolları Sıvadı

Volkswagen markası gelişmekte olan ülkelerde pazarlamak üzere, fiyatı 8 bin avronun altında olan Dacia ve Suzuki klasmanında ekonomik bir otomobil üretmeye hazırlanıyor.

Markanın bu ekonomik otomobili 2016 gibi Çin pazarına sunmayı düşündüğü, yabancı yayınlarda ve gazetelerde yayınlandı. Çin’den sonraki hedef ülke ise Hindistan.

Volkswagen’in ürün grubunda bu fiyatlarda bir araç şu anda bulunmuyor. Açıklamalara göre Volkswagen bu yeni ekonomik aracı farklı bir marka adı altında üretiyor olacak ve bu ekonomik otomobil Avrupa’da satışa sunulmayacak.

Bu yeni ekonomik otomobil projesinin başında Opel eski yöneticilerinden biri bulunuyor.  Proje ekibi böyle bir otomobili üretmenin ve markayı daha düşük bir segmente sokmanın avantajlarını ve risklerini değerlendiriyor. Karar, bu yıl bitmeden açıklanmış olacak. Fiyatı 20 bin TL’nin altında olan aracın Türkiye’de satışa sunulup sunulmayacağı bilinmiyor.

 

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar