Trafik İşaretlerinde Akıllı Telefon Uyarısı

Akıllı telefonlar yaygınlaştığından beri insanların telefonlarına olan bağımlığı hastalık derecesinde arttı. Telefonuyla ilgilenirken fark etmeden yola çıka akıllı yayalar ve trafiği birbirine katan akıllı sürücüler artık gündelik hayatın bir parçası. Daha önce Çin’de akıllı telefonlu yayalara özel bir yol yapılarak bu durumun önüne geçilmeye çalışılmıştı.

Akıllı Telefon

İsveçlilere Akıllı Telefon Levhası

İsveçli Jacop Sempler’de akllı telefonuyla yolda yürüyen akıllı yayalardan biri. Jacop Sempler, Stockholm‘de akıllı telefonuna bakarak yürürken neredeyse bir aracın altında kalıyordu. Bu olaydan ilham alan Jacop Sempler telefonuyla ilgilenen yayalara ve sürücülere dikkat çekmek için ”Kişisel sanat prejesi” olarak tasarladığı tabelaları Stockholm sokaklarına dikti.

Trafik İşareti

Akıllı Telefon Bağımlılığı

Akıllı telefon bağımlılığına tepki çekmek için gerçekleştirdiği projede Jacop Sempler Stockholm sokaklarının girişine tabelalar yerleştirdi. Üzerinde telefonlarına bakan kadın ve erkek resimlerinin tabelalar dikkat çeker mi bilinmez ama, akıllı telefonuyla yürüyenlerin fark etmeyeceği kesin.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

ETİKETLER

Yeni eklenen ilanlar