Toyota, 7 milyon aracını geri çağırıyor

2014’ün geri çağırmalarına, General Motors, Ford, BMW ve örümcekler yüzünden Mazda’dan sonra Toyota da eklendi. Fakat bu kez, hem Tokyo hem de Köln’den yapılan açıklamalara göre geriçağırmalarda yılın en büyük rakamına ulaşıldı, Toyota tam 6,39 milyon otomobili geri çağırıyor.  Bu rakam Volkswagen’in tarihin en büyük geri çağırmasındakinden bile daha fazla.

Geri çağırmadan etkilenecek modeller arasında 2005-2010 arası üretilen Yaris ve Urban Cruiser da var. Bu modellerin koltuk raylarında ve direksiyonun gövdeye bağlandığı noktalarda problemler tespit edilmiş.

2004-2010 arası üretilmiş RAV4 ve Hilux’larda kablo demetlerinde bir problem olduğundan şüphelenilmiş. Geri çağırmaya gerekçe oluşturabilecek hiçbir kaza gerçeklemediğini de söylemek lazım.

Toyota daha önce de kaygan paspaslar ve gaz pedalları nedeniyle 2009-2011 yılları arasında 10 milyondan fazla aracı geri çağırmış ve Amerikan Hükümetine $1,2 milyar ceza ödemişti.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar