Sürüş sırasında akıllı telefonunuza güvenli alternatif: Navdy

Google Glass’a benzer bir sürüş deneyimini, aracınızın ön camı aracılığıyla size yaşatan bir araç Navdy. Araç sırasında telefonu kullanmak yeterince tehlikeli fakat çoğumuzun bundan vazgeçemediği de bir gerçek. İşte Navdy, sürüş sırasında gözlerinizi yoldan ayırmadan bağlantıda kalmanızı sağlıyor.

Her arabaya takılabilen cihaz sayesinde, pilotların uçaklarda kullandığı türden yüksek çözünürlüklü bir “Head Up Display- HUD” a sahip oluyorsunuz. Akıllı telefonunuzla bluetooth aracılığıyla bağlantı kuran Navdy, telefonunuza hiç dokunmadan sesli komutla veya el hareketleriyle çağrıları cevaplamanızı, mesaj göndermenizi, yol tarifi sormanızi veya istediğiniz müziği ayarlamanızı sağlıyor.

Navdy için iOS veya Android uygulamasına ihtiyacınız yok ve akıllı telefonunuzun işletim sistemi ne olursa olsun alet kullanılabiliyor.

Navdy yaygın uygulamalarla uyumlu

Navdy yaygın uygulamalarla uyumlu

Navdy, geçen yıl piyasaya çıkan ve aracın bilgisayarına bağlantı gerektirmeyen Garmin HUD’dan biraz daha pahalı fakat Garmin HUD, sadece firmanın uygulamalarıyla çalışıyor, Navdy ise yaygın uygulamaların tümüyle.

Akıllı telefonu navigasyon olarak kullanmanın sıkıntılı yanı telefon çaldığı anda ne yöne gideceğinizi akan trafikte bilememek. Navdy HUD’da ekranı ikiye bölerek bu soruna da çözüm getirmiş oluyor. Ayrıca o kadar küçük ki o araçtan çıkarıp bir başkasına takabiliyorsunuz.

Gelen mesajlar da ön camınızda

Gelen mesajlar da ön camınızda

Aracınızın bilgisayarına bağlandığında yakıt bilgilerini, lastik basıncı uyarılarını ve daha bir çok önemli veriyi size gösterebiliyor. 2 gün önce başlayan 30 günlük önsipariş süreci boyunca Navdy 499 yerine 299 dolardan satılıyor.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar