Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Sürücüsüz otomobillere polis engeli

FBI, suçluların ve polislerin sürücüsüz otomobilleri kullanmaya başlamasının kovalamacaları hem suçlular hem de polis tarafında değiştireceğini iddia ediyor.

Bu ilginç bakış açısı, kendi içinde bazı doğru noktalara temas etse de, Google’ın ürettiği sürücüsüz otomobilin tanıtımında özellikle yaşlıların hayatını kolaylaştırmak vurgulanmıştı. Ayrıca aracın saatte 40 km hız yapabildiğini de hatırlatalım.

Yolları daha güvenli hale getirmenin yanı sıra, suçluların da aynı anda çok iş yapmasının mümkün olabileceğini söyleyen teşkilata göre, olası senaryolardan biri bomba taşıyan bir sürücüsüz otomobil ile sürücüyü feda etmeden suç işlenebilmesi. Eller serbest olduğundan camdan dışarı silahla hedef almak ve ateş etmek de daha kolay olabilir deniyor.

Sürücüsüz otomobillerin, radar, gps, video kameralar ve bir yazılım kullanıyor olması, bu araçların farklı amaçlara göre programlanabilme ihtimalini doğurduğu söyleniyor. Sürücüsüz otomobillerin trafik ışıklarını ve hız sınırlarını hiçe sayarak ilerleyebilen sürücüsüz bombalara dönüşebileceğinden endişe ediliyor.

Yakın bir gelecekte sürücüsüz otomobiller, kazalarda her zaman birinci sırayı alan dikkatsizliği ortadan kaldıracakları için kazaların da azalmasına neden olacaklar.  FBI, sürücüsüz otomobillerin 5 ila 7 yıl içinde Amerika yollarında trafiğin içinde yer alacaklarına inanıyor.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar