Son Lamborghini Gallardo Üretim Hattından İndi

Bundan tam 10 yıl önce, Lamborghini’nin Sant’Agata Bolonya fabrikasında 5 litrelik V10 motoruyla ilk Lamborghini Gallardo üretilmişti.  Süper otomobil üreticisinin sürümden kazanmak amacıyla tasarladığı bu otomobilden 10 yılda tam 14.022 adet üretildi.

14.022 numaralı kırmızı Gallardo, üretim hattından bugünlerde indirildi. Bu güçlü üstü açılabilen araç, bir Lamborghini severin özel koleksiyonunda yer alacak. Marka, son Lamborghini Gallardo’nun hattan indiriliği anı, bir aile gibi olan tüm ekiple fotoğraflayarak ölümsüzleştirmiş.

Bu on yılda Lamborghini, Gallardo’yu diğer modellerinden çok daha hızlı ve seri şekilde üretti. İlk üretim yıllarında marka yılda yalnızca 250 otomobil üretebiliyordu. Gallardo’nun üretildiği yıllarda bu rakam 2000 lere kadar çıktı. Üretilmiş olan tüm Lamborghini araçların neredeyse yarısı Gallardo spor ve coupé modellerden oluşuyor.

Şimdi tıpkı bir zamanlar Murcielago’nun yerini Aventador’a bıraktığı gibi, Gallardo da yerini mirasçısı Cabrera’ya bırakıyor. Gallardo Lamborghini’nin 40.yıldönümünde ilk kez üretilen ve 50. yılını kutlarken ürün gamından ayrılan araç oldu.  Önümüzdeki 10 yılda Cabrera ile hız ve tarzın yeni yorumunu hep birlikte göreceğiz.

 

 

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar