Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Polis, Otomobilleri Uzaktan Durdurabilecek

Avrupa, polis güçlerinin seyir halindeki otomobilleri durdurabilmesine olanak tanıyan gizli bir Avrupa Birliği projesini tartışıyor.

İngiliz gazetelerine göre kıdemli polis memurları, araçların uzaktan durdurulmasını sağlayan ve toplum güvenliği için kullanılması planlanan bir strateji belirlemişler. Proje, Avrupa pazarında üretilen tüm otomobillerde fabrika çıkışlı olarak gelecek bir teknolojiyi temel alıyormuş.

Plana göre, bu teknoloji, 2020 yılına kadar hemen hemen tüm araçlarda bulunacak. Böylece polis, genel merkezinden bir kaçağın veya şüphelinin otomobilini durdurabilecek, yakıt  pompalamanmasını engelleyerek ateşlemeyi işlevsizleştirecek.

Projenin temel amaçlarından biri, polisle vatandaşların işbirliğini artırmak için Avrupa Birliği’nde bir polis teknoloji birliği oluşturmak.

Araçları uzaktan durdurma projesi, Avrupa Birliği’nin iç güvenlikte işbirliğini sağlamakla görevli komitesince onaylanmış durumda.

Gizli proje, açığa çıktığından bu yana sivil hakları ihlal ettiği yönünde ağır eleştiriler alıyor.

 

 

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar