Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Petrol düştü, Detroit coştu

Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı tüm hızıyla devam ediyor. Bu yıl fuar alanında direksiyon başında keyif sürme teması ön planda. Birkaç sefer pratik, az yakıt tüketen, aile otomobilleri, elektrikli ve hibridler fuara hakim olsa da bu yıl fuarın tonu daha çok Ford GT ve Acura NSX gibi yüksek teknolojili performans otomobilleri belirliyor.

2014 satışları: 16,5 milyon adet

Geçen yıl Amerika’da 16,5 milyon araç satışı gerçekleşti. Ülkemizdeki karamsar tablonun aksine Amerika’da, düşen petrol fiyatları, kolaylaştırılan krediler ve artan taleple 2015’in daha da parlak geçmesi bekleniyor.

Amerika, ucuz yakıtın tadını büyük ve hızlı otomobillerle çıkarıyor

Ford GT - NAIAS 2015

Ford GT – NAIAS 2015

Dünya’da ve Avrupa’da artan çevre bilinci ve ihtiyaca yönelik pratik hatta sürücüsüz otomobiller yükselirken, Amerikalılar Detroit’te bu yıl dev motorlu, yakıtı içen otomobilleri sergiliyorlar.

Mercedes-Benz  2016 GLE Coupe

Mercedes-Benz 2016 GLE Coupe

Mercedes-Benz’in sürücüsüz konsept aracı ve yeni GLE Coupe’si, BMW 6 serisi lüks araçları ve i8’i, Honda yakıt hücreli bir konsepti, Ford Amerika’nın en sevilen pikabı F-150’si, Jaguar yeni SUV’u F Pace’i ile fuarın dikkat çeken modelleri oldular.

Fuarda aykırı bir yüz: Elon Musk

Tesla Motors Kurucusu Elon Musk

Tesla Motors Kurucusu Elon Musk

Fuarda elektrikli ve hibrid araçlar da yer alsa da, Detroit dikkatini “Büyük ve hızlı” araçlara odaklamış olarak gözüküyor. Bu kadar ağır otomobilin bulunduğu fuarda farklı sesler de vardı.  Hafif, elektrikli ve olağanüstü otomobilleri üreten Tesla Motors’un kurucusu Elon Musk fuara neden katıldığını şöyle açıkladı: “ Burada olmamın temel nedeni elektrikli otomobiller hakkında konuşmak ve diğer otomobil üreticilerini elektrikli araç üretim programlarını hızlandırmaya teşvik etmek. Sürdürülebilir ulaşıma olan ihtiyaç aşırı derecede yüksek.”

Elon Musk, ortaya koyduklarıyla otomotiv endüstrisinde geleneğin ağır bastığı “Detroit” sembolünün temsil ettiği herşeyin tam karşısında duran bir isim. Ürettiği elektrikli otomobiller bayilikler üzerinden değil kendi mağazalarından hatta çoğunlukla da internetten satılıyor. Tesla’yı neden kurdunuz sorusuna “ Hiç muhteşem elektrikli otomobil yoktu” cevabını veren Musk,  fuardaki elektrikli otomobillerle ilgili de görmekten memnun olduğunu ve daha fazlasını da görmeyi umduğunu söyledi.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar